fbpx
Styl życia

12 miesięcy w 12 liczbach. Podsumowanie 2021 roku

Lepiej późno niż wcale, ale wcześniej naprawdę nie miałam kiedy usiąść do tego artykułu. Zależało mi jednak, by takie podsumowanie 2021 roku na blogu się pojawiło, podobnie jak nasze klimatyczne zdjęcia z domowej sesji świątecznej. Specjalnie więc nie przedłużając, zapraszam Cię serdecznie na moje 12 miesięcy w 12 liczbach ❤️

 

53

 

Tyle tekstów na blogu napisałam w minionym roku. W sumie na moim blogu od początku jego istnienia pojawiło się aż 426 artykułów.

Z nowości ’21 najbardziej czytelników przyciągnęły:

 

Szczoteczka soniczna do zębów: czy warto jej używać?

Jak wzmocnić odporność dziecka. 5 najlepszych sposobów

Czas przelatuje Ci przez palce? Poznaj 9 moich sposobów na organizację, dzięki którym go odzyskasz

Jak urządzić małą sypialnię w bloku? [Metamorfoza – zdjęcia PRZED i PO]

Pyszne i szybkie przekąski na każdą okazję

 

i oczywiście, jak co roku wszystkie świąteczne prezentowniki, między innymi ten: Najlepsze prezenty na święta dla dzieci – 6 świetnych pomysłów! (3-6 lat)

 

575 130

 

Tyle odsłon wygenerowały artykuły na moim blogu w 2021 roku. Zostały przeczytane przez w sumie 378 392 unikalnych użytkowników.

Grudzień 2021 zamknęłam na poziomie 40 tys. UU, którzy odwiedzili blog.

 

i

5.03

 

To dla mnie szczególna data, którą wybrałam celowo 😉 5.03 to nie tylko urodziny Oliwki, ale również start rozpoczęcia prowadzenia przeze mnie działalności.

Moja firma 5.03.2021 roku skończyła rok, co oznacza, że za niewiele ponad miesiąc wybiją jej 2 lata!

 

204,5%

 

W 2021 moja firma podwoiła swój przychód w porównaniu do 2020 roku. Jest to dla mnie ogromny sukces biorąc pod uwagę, że pracuję tylko i wyłącznie prowadząc bloga i dedykowane mu kanały w mediach społecznościowych.

Warto jednak pamiętać, że przychód ≠ dochód. To, co zarabiam nie trafia bezpośrednio do mojej kieszeni. Od przychodu odlicza się składki ZUS, podatki PIT i VAT oraz różnego rodzaju koszty stałe i zmienne, które wiążą się z prowadzeniem przeze mnie działalności.

Praca blogera to praca bardzo zmienna – przykładowo, w 2021 roku najwięcej zarobiłam w grudniu, a najmniej we wrześniu (nie wystarczyło nawet na koszty), więc będąc na swoim w tej branży należy bardzo rozważnie zarządzać swoim budżetem.


Szerzej temat omówiłam w tym artykule: Na co warto zwrócić uwagę zakładając własną firmę?,  z którego jestem ogromnie dumna 🙂 Daj znać, czy takie tematy Cię interesują i o czym chciałabyś się dowiedzieć więcej!


10 870

 

Tyle fanów ma aktualnie mój fanpage na Facebooku. Aż 98% tej liczby stanowią kobiety w wieku 25-44 lat, czyli kobiety takie jak ja 🙂

Na Facebooku mnie było zdecydowanie mniej w ubiegłym roku, a to dlatego, że większe zaangażowanie i bezpośredni kontakt (moim zdaniem) umożliwiają takie aplikacje społecznościowe jak Instagram czy Tik Tok [TUTAJ znajdziesz moje konto na TT, które obserwuje 1371 osób].

 

2 542

 

Dokładnie tyle osób obserwuje w tym momencie mój profil na Instagramie.

Powiem szczerze, że rozwijanie swojego profilu w tym medium to nie jest łatwa sprawa. Ale i tak z miesiąca na miesiąc i z roku na rok obserwatorów na Instagramie mi przybywa – co bardzo mnie cieszy 🙂 Lubię format instastories, świetnie się w nim czuję i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że co jak co, ale w stories chyba najbardziej się rozwinęłam przez 2021 rok ❤️

 

23.09

 

Dokładnie wtedy rozpoczęłam najważniejszą walkę w moim życiu – walkę o siebie. Rozpoczęłam psychoterapię, leczenie i od tej pory odbywam cykliczne (cotygodniowe) spotkania, które tyle wnoszą do mojej głowy, że nie jestem w stanie tego opisać.

Po raz pierwszy ten temat poruszyłam w artykule: „Daj spokój, jakie Ty możesz mieć problemy?”. Niedawno stuknęło mi 4 miesiące terapii i już na tym etapie mogę powiedzieć, że lepszej decyzji dotyczącej mojego zdrowia nie mogłam podjąć.

 

5

 

Co najmniej tyle sukcesów udało mi się w ’21 roku odhaczyć. Wszystkie, od początku zamieszczam w zakładkach „Współpraca” i „Media”. W ubiegłym roku były to:

Wyróżnienie przez Jasona Hunta – zostałam nazwana wschodzącą gwiazdą blogosfery w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów za 2020 rok,

Wyróżnienie: TOP 10 najlepszych twórców w kategorii Parenting – konkurs Gala Twórców 2021,

Przeprowadzanie wywiadów z gwiazdami takimi jak Cezary Pazura, Joanna Anger, Magda Steczkowska, Piotr i Agata Rubik oraz Mikołaj Roznerski dla marki Novakid – wywiady znajdują się na NovakidTV,

Partner Strategiczny portalu onet.pl – w zakresie tworzenia artykułów o tematyce Styl Życia,

Wystąpienie w programie „Pytanie na Śniadanie”, Temat: Wakacje z all inclusive czy HB – co będzie najlepsze dla rodzin?

 

2

 

Tyle razy byliśmy w ubiegłym roku w Danii. Kocham ten kraj, wyspę Fanø i czuję się tam… po prostu jak w domu ❤️

Miałam to szczęście odwiedzić wyspę dwukrotnie – w sierpniu, podczas wakacji z całą rodziną oraz w październiku, samolotem, podczas city break’u z Aleksem. Obydwa wyjazdy zrecenzowałam w dwóch artykułach, do których szczerze uwielbiam wracać:

 

➡️ Nasze wakacje w Danii, czyli hygge w pigułce

➡️ Dlaczego poleciałam za granicę tylko z jednym dzieckiem?

 

23

 

Tyle profesjonalnych sesji zdjęciowych z More for Family Fotografia zrealizowałyśmy w 2021 roku.

Współpracujemy ze sobą na stałe od września 2019 roku i szczerze mówiąc aż nie mogę uwierzyć ile wspólnych projektów i sesji już za nami! Uwielbiam sposób w jaki Ola zamyka nasze emocje w kadrach i jestem pewna, że ten bieżący rok da nam jeszcze więcej pól do rozwoju ❤️

i

32

 

Tyle lat skończyłam w 2021 roku.

To prawda co mówią, że „po dzieciach” czas płynie nieubłaganie… 😉 Pamiętam jak jeszcze „przed chwilą” miałam 23 lata i wydawało mi się, że jeszcze tyle życia przed sobą.

32 rok mojego życia nie był jakiś niesamowicie udany, ale z pewnością jak żaden inny skłonił mnie do przemyśleń. Nad zmianą, sensem i kruchością życia. Wiele w tym roku było śmierci, tragicznych i niesprawiedliwych w mojej i Kuby rodzinach.

Do tego rzeczywistość pandemiczna, powracające jak bumerang obostrzenia i kwarantanny rozwalające naszą codzienność. Nie mogę więc szczerze powiedzieć, że to był dobry rok. Na pewno był jednak przełomowy.

50/50

 

Pozwolę sobie tutaj przytoczyć cytat z niedawnego wywiadu z Dodą:

– Prowadzący: Jak Ty będziesz wspominała ten rok?
– Doda: I chujowo, i zajebiście. Fifty-fifty.

Ta wypowiedź dokładnie odzwierciedla moje odczucia odnośnie ’21. Patrząc z perspektywy czasu, wydarzyło się naprawdę wiele, a jeszcze więcej zmieniło.

Właściwie to z ciekawości zerknęłam do mojego ubiegłorocznego podsumowania [TUTAJ] i ze zdumieniem odkryłam, że wiele z założeń udało mi się zrealizować ❤️ Kilka też się nie udało, ale dzięki temu mam też trochę gotowego materiału na PLAN 2022 😉

 

***

 

Dodatkowo, cały przekrój mojego 2021 roku na bieżąco opisywałam w ramach kwartalnego cyklu „Moje tu i teraz”:

Moje tu i teraz: styczeń, luty i marzec 2021

Moje tu i teraz: kwiecień, maj i czerwiec 2021

Moje tu i teraz: lipiec, sierpień i wrzesień 2021

 

A Ty, jaką liczbą podsumowałabyś swój 2021 rok?

i

Zdjęcia: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.