fbpx
Non classé

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher – mój test i recenzja.

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko musimy robić na raz, mamy masę spraw, pracę, dzieci i obowiązki domowe, wiele osób szuka rozwiązań, które w tym całym ogarnianiu codzienności mogą nas wesprzeć. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam różnego rodzaju sprzęty domowe, które ułatwiają mi życie i oszczędzają czas. Jednym z nich jest nowość w naszym domu – odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher, na którego recenzję serdecznie Cię zapraszam.

 

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – recenzja

 

Na początek mała dygresja – bardzo lubię przygotowywać recenzje na blogu, bo choć nie zdarza mi się to zbyt często, to kierując się intuicją wybieram za każdym razem coraz to lepsze sprzęty, bez których po pewnym czasie już nie wyobrażam sobie życia 😉 Tak było i w tym przypadku – ale po kolei.

Od ponad 3 lat jesteśmy w posiadaniu robota odkurzającego, natomiast po początkowej fascynacji, po tak długim czasie użytkowania zaobserwowałam wiele braków, których uzupełnienia potrzebowaliśmy tak naprawdę od dawna. Nasz „robocik” niestety nie dawał sobie rady z dywanami, nie wjeżdżał w niektóre trudno dostępne miejsca, średnio sprawdzał się w odkurzaniu miejscowym, a do tego brak mu było porządnej mocy ssącej. Co za tym idzie – nie mógł to być nasz jedyny i główny odkurzacz, dlatego dodatkowo wspomagaliśmy się też takim tradycyjnym (przewodowym).

W przeszłości korzystaliśmy jeszcze przez chwilę z odkurzacza na wodę, ale to był w ogóle niewypał – nie będę się tu zagłębiać w szczegóły 😉 Faktem jest, że jako rodzina 2+2 przerobiliśmy już tych rozwiązań trochę, ale w związku z tym, że to właśnie ja spędzam lwią część czasu w domu – zarówno ze względu na pracę jak i opiekę nad dziećmi – to najbardziej odczuwałam brak takiego podręcznego sprzętu. Rozpoczęłam więc poszukiwania kompleksowego rozwiązania, które sprawdzi się na wielu powierzchniach.

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie zakup pionowego odkurzacza bezprzewodowego – widziałam takie u kilku osób, kusiło mnie jak mało miejsca zajmuje taki sprzęt i już miałam w głowie wiele zastosowań jego „bezprzewodowości” 🙂

Ostatecznie zdecydowałam się na odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher (model 1.198-280.0), o którego funkcjach chciałabym Ci opowiedzieć więcej przy okazji dzisiejszego tekstu. Zacznijmy jednak najpierw od tego, czym w ogóle warto kierować się przy wyborze takiego urządzenia – podpowiem Ci, co powinnaś wiedzieć oraz jakie informacje mogą być przydatne podczas poszukiwań i podejmowania decyzji o zakupie.

 

vc 4s karcher vc 4s karcher

 

Odkurzacz bezprzewodowy do domu – co powinnaś wiedzieć?

 

Wybierając odkurzacz bezprzewodowy, warto zwrócić uwagę na szereg jego cech i parametrów. Co koniecznie powinnaś wiedzieć o sprzęcie, który planujesz kupić, to jego:
i
  • czas pracy oraz moc ssąca, a co za tym idzie czy nadaje się do wielkości mieszkania, w jakim będzie używany,
  • system filtrowania – warto wybierać urządzenia wyposażone w filtry HEPA (im ich wyższa klasa, tym lepiej),
  • głośność – w odkurzaczach pionowych będzie to najlepiej max. 75-80 dB oraz to, że skutecznie pracuje nawet na najsłabszym (najcichszym) programie,
  • dodatkowe funkcje – takie jak płynność manewrowania, kilka trybów pracy (tj. czy możemy regulować moc w zależności od naszych potrzeb), dodatkowe końcówki, stacja dokująca itp.,
  • ostatnia, ale nie mniej ważna – cena; bo niestety, ale często za niską ceną idzie niska jakość. Warto też pamiętać, że znany producent to zwykle gwarancja jakości i przy tym dostępności niezbędnych części zamiennych przez lata.

 

odkurzacz pionowy bezprzewodowy odkurzacz pionowy bezprzewodowy mama z odkurzaczem

i

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher – funkcje

 

Łatwa i wygodna obsługa

Odkurzacz Kärcher VC4s jest lekki i wygodny, a do tego poręczny w każdej formie – jego waga w całości to raptem 1,3 kg.

Kolejną super funkcją jest jego bezprzewodowość – a dla mnie nowość 🙂 Można łatwo przemieszczać się po całym mieszkaniu bez potrzeby podłączania i przełączania, nie ogranicza nas żaden kabel ani potrzeba zasilania. Na niższym trybie (ECO) odkurzacz jest w stanie pracować aż godzinę, a w tyle czasu to spokojnie można wszystko posprzątać nawet kilka razy 🙂

Do tego wygodna obsługa – ergonomiczny kształt, podwójny gumowany uchwyt i opatentowany wyłącznik – wszystko to sprawia, że codzienne sprzątanie staje się możliwie jak najbardziej wygodne i szybkie.

 

Dokładne czyszczenie

Multicyklonowy system czyszczenia oraz wysokoobrotowy silnik zapewniają stałą moc zasysania, a duża, ruchoma ssawka podłogowa z możliwością obrotu o 180° ułatwia manewrowanie wokół mebli.

Odkurzacz doskonale sprawdzi się przy wszystkich rodzajach podłóg – od twardych, aż po dywany. Do dyspozycji mamy również regulację trybu czyszczenia i aż 3 poziomy siły ssącej. 

Dzięki temu, że jest to model z silnikiem przy rączce, a pojemnik na kurz jest umieszczony wyżej niż jego końcówka, mamy możliwość maksymalnie położyć odkurzacz na ziemi – i tym samym dokładnie odkurzyć przestrzeń nawet pod niższymi meblami.

 

Komfortowe przechowywanie

Kärcher VC4s ma samostojącą konstrukcję dzięki specjalnej stacji dokującej, która oczywiście znajduje się w zestawie.

Można ustawić ją w dowolnym miejscu w domu, bez konieczności wiercenia w ścianie. Przewidziano w niej również miejsce do przechowywania akcesoriów – dzięki czemu wszystkie końcówki możemy mieć zawsze pod ręką. Taka stacja to super sprawa, bo jestem w stanie sięgnąć po odkurzacz w każdej chwili, gdy tego potrzebuję i tak samo sprawnie odłożyć go na miejsce.

 


Może zainteresuje Cię jeszcze:
Podział obowiązków w naszym domu. Jak sprawić, by sprzątanie stało się znośne?


odkurzacz pionowy test odkurzacz pionowy akcesoria odkurzacz końcówka szczelinowa odkurzacz pionowy stojący

i

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher – funkcje

 

Bezpieczny dla zdrowia

Odkurzacz zawiera w sobie wydajny filtr o wysokiej skuteczności, a konkretnie HEPA 12, który pozwala na filtrowanie cząsteczek o wielkości 0,1 µm. Jego skuteczność całkowita to aż 99,5%.

Może to być istotna kwestia dla alergików i osób, które posiadają dzieci. Korzystanie z  takiego sprzętu podczas codziennych porządków chroni nas przed zanieczyszczeniami i jednocześnie wpływa na poprawę jakości powietrza w naszym mieszkaniu.

 

Odpowiedni poziom głośności

W odkurzaczach pionowych nie jest łatwo o niski poziom głośności – głównie dlatego, że silnik jest zwykle umieszczony w rękojeści, a co za tym idzie – bliżej uszu użytkownika sprzętu.

Ten model generuje przy najwyższej mocy jedynie 79 dB, co klasyfikuje go jako niezbyt głośny. I faktycznie mogę to potwierdzić! Ważne jest też to, że skutecznie pracuje nawet na tym najsłabszym (i jednocześnie najcichszym) trybie.

 

Dodatkowe funkcje

Jako, że jest to sprzęt 2w1 to mamy możliwość korzystania z niego w pełnej okazałości oraz w opcji „skróconej”.

W zestawie znajdują się jeszcze dwie dodatkowe końcówki – ssawka szczelinowa oraz do tapicerki – przez co odkurzacz poradzi sobie z dosłownie wszystkimi zadaniami. Dzięki temu, że jest bezprzewodowy, możemy też używać go np. do odkurzania wnętrza samochodu.

System zbierania nieczystości jest bezworkowy, dzięki zastosowaniu pojemnika na kurz. To kolejne rozwiązanie szczególnie polecane alergikom – lubię tę opcję też za to, że przy opróżnianiu łatwo wychwycić drobny klocek czy inny ważny przedmiot, który przypadkiem został wciągnięty przez odkurzacz.

Dodatkowo, nie ma konieczności kupowania worków, co jest nie tylko plusem pod względem finansowym, ale również dbałości o ekologię.

 


>> Przejdź na stronę produktu, by dowiedzieć się więcej. Jeśli jesteś zainteresowana zakupem, tutaj znajdziesz mój odkurzacz w najniższej cenie: Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher.


odkurzacz pionowy recenzja odkurzacz bezprzewodowy odkurzacz bateryjny odkurzacz karcher

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher – czy warto?

 

Odkąd mamy ten odkurzacz to przyznam szczerze, że korzystam z niego praktycznie przez cały czas i wciąż pozostaję w absolutnym zachwycie 🙂 Jest niesamowicie lekki i poręczny, bardzo łatwo nim operować i poruszać się po domu. Używam go do codziennego odkurzania, ale też takiego miejscowego – kiedy coś się rozsypie lub do sprzątania „na szybko”, na przykład do ogarnięcia podłogi w korytarzu.

Najbardziej podoba mi się to, że jest bezprzewodowy, a dzięki stacji dokującej znajduje się stale „pod ręką” i mogę go użyć bez zastanowienia w każdej chwili, gdy tego potrzebuję. Przemieszczam się z nim bez problemu po całym mieszkaniu, nie muszę nic podłączać ani nie ogranicza mnie żaden kabel – to zdecydowanie wygoda, do której łatwo można się przyzwyczaić 🙂

W porównaniu do dotychczasowego robota odkurzającego: odkurzacz bezprzewodowy dojedzie w trudno dostępne miejsca (np. w naszej małej sypialni wokół łóżka), porządnie odkurzy dywany (a mamy je w każdym pokoju, w sumie aż trzy w całym mieszkaniu), ma o wiele większą moc ssącą – można nim odkurzyć naprawdę solidnie, a także znacznie lepiej się sprawdza miejscowo – kiedy np. dzieci nakruszą przy stole i to tylko kilka sekund odkurzania. Wówczas o wiele łatwiej można „załatwić sprawę” przy użyciu odkurzacza ręcznego 🙂

Często używam też dodatkowych końcówek – szczelinowej głównie do zagłębień w kanapie, a tej drugiej do tapicerki, mniejszych dywaników czy w aucie. Teraz tak naprawdę po kilka razy dziennie łatwo mogę np. odkurzyć dywan w salonie, na który nasz „robocik” nie potrafił wjeżdżać, a na rozkładanie tradycyjnego odkurzacza zwykle w ciągu dnia nie miałam tyle czasu.

Na co jeszcze zwróciłam uwagę, to wygodny uchwyt z podręcznymi włącznikami – znajdują się w dwóch miejscach, tak by mieć bliżej, w zależności od tego, z której „wersji” odkurzacza korzystamy w danym momencie. Bardzo doceniam taką dbałość o szczegóły i ergonomiczne podejście na każdym kroku! Dodatkowo, mam duże zaufanie do marki Kärcher – być może kojarzysz, że mamy w domu także ich myjkę do okien, która jest u nas w ciągłym użyciu.

Z resztą – jaki sprzęt domowy przy dzieciach w użyciu nie jest? 😉

 

odkurzacz pionowy bezprzewodowy odkurzacz pionowy test

 

***

No właśnie – odkąd mam dzieci, zdecydowanie bardziej cenię sobie swój czas i tym bardziej chętnie sięgam po rozwiązania, które ułatwiają mi życie. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy VC4s Kärcher to zdecydowanie sprzęt, jakiego zapragnie każda pani domu i każda mama! 

Bardzo jestem ciekawa, czy i Ty jesteś w posiadaniu odkurzacza bezprzewodowego – a może dopiero rozważasz jego zakup?

Pamiętaj, że każda okazja do poprawy funkcjonowania w swojej codzienności jest dobra! Koniecznie daj mi znać w komentarzu poniżej, jak Ci przypadła do gustu dzisiejsza recenzja i które funkcje takiego odkurzacza spodobały Ci się najbardziej 🙂

 


Poznaj więcej odkurzaczy z rodziny Kärcher: >> TUTAJ <<


kobieta z kawą relaks przy kawie


Partnerem publikacji była marka Kärcher


Zdjęcia: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.