fbpx
Dziecięcy Świat

Angielski dla dzieci online na platformie Novakid – czy warto?

Od pewnego czasu zastanawiałam się, w jaki sposób mogę zachęcić swoje starsze dziecko do nauki angielskiego w warunkach domowych i jednocześnie wspierać rozwój jego kompetencji językowych. Przez głowę chodziło mi rozmawianie po angielsku w domu, ale ani nasz synek nie był tą formą zbytnio zainteresowany, ani my – jego rodzice – pewni swoich umiejętności oraz tego, czy takie podejście ma w ogóle szansę zadziałać. Rozważaliśmy również angielski dla dzieci online, ale ostatecznie stanęło na niczym. Kiedy więc otrzymaliśmy możliwość przetestowania platformy Novakid uznaliśmy, że to może być coś dla niego! Ale czy na pewno? W dzisiejszym wpisie opowiem Ci o naszej opinii oraz wrażeniach Aleksa ze spotkania z tą formą nauki.

 

Czym jest Novakid?

 

Novakid to nic innego jak szkoła języka angielskiego dla dzieci online 🙂

Zajęcia odbywają się na platformie, na której dziecko ma założone swoje konto i prowadzone są przez wykwalifikowanych native speakerów. Co istotne, nie znajdują się tam wcześniej nagrane wypowiedzi lektora – cała nauka odbywa się w trybie „na żywo”.

Lekcje przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4-12 roku życia i trwają po 25 minut, co moim zdaniem jest idealnym czasem na to, by ich uwaga została w pełni skupiona.

 

 

Angielski dla dzieci online w Novakid – najważniejsze informacje

 

Łatwy dostęp do lekcji bez wychodzenia z domu

 

Do wzięcia udziału w lekcji online dziecku potrzebny jest tylko komputer i dostęp do internetu.

Do tego wszystkiego odpada dowożenie dziecka na zajęcia, stanie w korkach, ponoszenie kosztów benzyny i parkingu, no i oczywiście marnowanie cennego czasu.

Poza tym, rozwiązuje się jeszcze kwestia pod tytułem „Co ze sobą zrobić?” w tym czasie (bo do domu zwykle nie opłaca się wracać), a także np. jednoczesnego sprawowania opieki nad drugim dzieckiem.

 

Elastyczny grafik

 

Lekcje odbywają się codziennie w godzinach od 9-20, również w weekend.

Jesteś w stanie dopasować lekcje angielskiego do pozostałych zobowiązań w dogodny dla siebie sposób.

 

Duży wybór nauczycieli

 

Do wyboru masz ponad 450 nauczycieli, których możesz poznać wcześniej.

Przeczytasz więcej o ich doświadczeniu oraz obejrzysz na żywo „w akcji” w nagranych przez nich filmikach powitalnych. Możesz zdecydować się na jednego nauczyciela dla Twojego dziecka albo próbować lekcji z różnymi.

 

 

Krótkie lekcje indywidualne

 

Zajęcia trwają 25 minut, a czas ich trwania został dostosowany do możliwości utrzymania uwagi dziecka.

Są możliwe do odbycia niezależnie od konieczności pozostania w domu np. z powodu przeziębienia 😉

 

Bezpłatne zajęcia próbne

 

Nie kupujesz kota w worku! 🙂

Novakid umożliwia odbycie jednej bezpłatnej lekcji próbnej, podczas której sprawdzisz czy Twojemu dziecku spodoba się taka forma nauki.

 


Zarejestruj się z tego linku, by odebrać darmową lekcję próbną i 60 zł zniżki na kolejne.


i

Lekcja próbna w Novakid

 

Nie ukrywam, że nie bardzo wiedziałam, czego się po niej spodziewać. Nie pokładałam w niej wielkich nadziei i wręcz trochę obawiałam się, że zajęcia Aleksa nie zainteresują i w pewnym momencie zwyczajnie nie będzie chciał już brać w nich udziału.

Na całe szczęście mile się rozczarowałam 🙂 Nie dość, że synek wytrwał do końca, to naprawdę mocno się zaangażował w lekcję i było widać, że nauka przez zabawę sprawia mu radość. Już wtedy wiedziałam, że nauczanie języka angielskiego w trybie online (jako dodatkowa, pozalekcyjna forma) zostanie z nami na dłużej.

Nagrania z lekcji, które odbył Aleks możecie obejrzeć na moim profilu na instagramie w zapisanej relacji „Novakid”.

 

 

Angielski dla dzieci online w Novakid – nasze wrażenia:

 

Lekcje prowadzone w ciekawy i interaktywny sposób

Ta energia i gestykulacja nauczyciela to pierwsze, na co zwróciłam uwagę. Prowadzące noszą kolorowe opaski, za plecami mają rozwieszone obrazki, a podczas nauki wspomagają się różnego rodzaju przedmiotami. Zasięgnęłam języka i okazało się, że nauczyciele w Novakid korzystają z metody TPR.

Polega ona na tym, że prowadzący zajęcia nie tylko pokazują slajdy i wykonują zadania z dzieckiem, ale również prezentują prawie cały materiał za pomocą gestów, wyrazu twarzy i ruchów. Dzieci chętnie je powtarzają, a tym samym opanowują materiał o wiele szybciej.

Co również jest dla mnie istotne, jest to lekcja 1:1, czyli dziecko ma nauczyciela podczas całej lekcji tylko dla siebie.

 

Każdorazowa informacja zwrotna

Po każdych zajęciach, nauczyciel przesyła wiadomość na platformie, w której wskazuje, co dziecko zrobiło dobrze podczas lekcji, a nad czym warto by było jeszcze popracować. Dodatkowo, zostawia również zadania domowe do zrealizowania w wolnej chwili.

Poza tym – co również bardzo fajne – w każdej chwili rodzic może zajrzeć do archiwum wideo z ukończonych lekcji i przerobić z dzieckiem materiał jeszcze raz. Nagranie wideo to zapis ekranu podczas trwania lekcji i jego układ prezentuje się następująco:

 

 

Częsta gratyfikacja w czasie zajęć

Podczas lekcji dziecko ma do zdobycia 10 gwiazdek, które otrzymuje sukcesywnie w miarę każdego dobrze wykonanego zadania. Uważam, że to bardzo fajne, że nie musi spełnić iluś tam warunków, by uzyskać jedną gwiazdkę – bo sądzę, że takie podejście szybko mogłoby malucha znużyć.

Co jakiś czas pojawiająca się gwiazdka, której towarzyszy specyficzny dźwięk „wygranej” zapewnia utrzymanie ciągłości uwagi dziecka oraz utwierdza je w przekonaniu, że cała ta nauka jednak jest fajna 😉 Aleks bardzo się cieszył z każdego dobrze wykonanego zadania i wówczas spoglądał na mnie z dumą albo przybijał piątkę 🙂

Postępy swojego dziecka możesz śledzić w zakładce „Osiągnięcia”. Znajdziesz w niej również dokładny program nauczania z rozbiciem na poszczególne lekcje.

 

i

Dlaczego polecamy Novakid?

 

Angielski dla dzieci online na platformie Novakid odbywa się w znajomym, wygodnym otoczeniu, w trybie „nauki przez zabawę” i z doświadczonymi native speakerami. Moim zdaniem to skuteczna forma nauki języka, żywa praktyka i mnóstwo pozytywnych emocji.

Czy widzę jakieś minusy tych zajęć? Zupełnie szczerze – nie mogę wskazać ani jednego 🙂

 

Darmowa lekcja próbna

 

Jeśli masz ochotę, również Twoje dziecko może bezpłatnie przetestować platformę Novakid!

Wystarczy, że zarejestrujesz się za pomocą tego linku – wówczas otrzymasz darmową lekcję próbną.

Pamiętaj także o wpisaniu kodu rabatowego MIROSŁAWA105762 podczas rejestracji, a dodatkowo zapisze Ci się zniżka w wysokości 60 zł do wykorzystania na kolejne lekcje 🙂

 

 

Koniecznie daj mi znać w komentarzu poniżej, co sądzisz o takiej formie nauki jak angielski dla dzieci online. Czy Twoje dziecko miało już styczność z nauką w tym trybie? Jak oceniasz zaproponowane przeze mnie rozwiązanie?

A może już zdążyliście przetestować platformę Novakid? Podziel się proszę swoją opinią 🙂

 


KLIKNIJ TUTAJ, aby umówić się na bezpłatną lekcję próbną.Partnerem publikacji była marka Novakid


Zdjęcia: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie