fbpx
Psychologia

Najlepsze cytaty z Gotowych na Wszystko

Czasem naprawdę tak niewiele trzeba, by móc się czymś zainspirować. Wystarczy, że natkniemy się na coś w momencie, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Usłyszymy coś w odpowiednim miejscu i czasie. Po raz kolejny przewartościujemy swoje życie, swoje priorytety. Coś zrozumiemy, o czymś sobie przypomnimy. Ja z filmów i seriali czerpię dla siebie wiele, dlatego mogłaś zauważyć, że sporo się tego tutaj przewija. Dziś chcę podsunąć Ci najlepsze cytaty z Gotowych na Wszystko (Desperate Housewives). Wierzę, że wyciągniesz z nich dla siebie coś wartościowego.

 

Cytaty z Gotowych na Wszystko

 

Chcesz kierować, to chwyć za kierownicę.

 

To, jak wygląda Twoje życie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie ma momentów, które decydują o Twojej przyszłości, jeśli to Ty nie pozwolisz, żeby decydowały. Możesz się zmierzyć z największą tragedią i przekuć ją w zwycięstwo. Chcesz coś zmienić w swoim życiu? To na co jeszcze czekasz?

 

Rex: Co robisz?
Bree: Reperuję nadłamany kubek.
Rex: Dlaczego nie kupisz nowego?
Bree: Lepiej naprawić to, co się ma.

 

W dzisiejszym świecie często zapominamy o tym, że nie zawsze coś nowego, co z pozoru wydaje nam się tak bardzo niesamowite, będzie w stanie zastąpić nam to, co już mamy. Nie ma sensu tkwić w toksycznej relacji na siłę licząc, że „on się zmieni” albo „postaram się z nią częściej spotykać”, bo takie już są koleje losu, że ludzie przychodzą i odchodzą. Pewne osoby zwyczajnie przestają „pasować” do nas, albo my do nich i wówczas rozstanie jest nieuchronne. Ale zwykle warto najpierw pochylić się nad problemem wspólnie i postarać się go rozwiązać. Naprawić, nie wymieniać, nie zamiatać pod dywan.

 

 

Gabrielle: Dobra przyjaciółka pociesza Cię, gdy zaznajesz upokorzenia. Wspaniała przyjaciółka – udaje, że nic się nie stało.
Bree: Dobra przyjaciółka proponuje pomoc w potrzebie. Wspaniała przyjaciółka nie przyjmuje odmowy.

 

Nie ma nic ważniejszego, niż przyjaźń która trwa, zwłaszcza w świecie, który domaga się zmian.

 

Nawet Ci, którym ufamy najbardziej, mają tajemnice.

 

Nawet byś nie pomyślała, że kobieta mieszkająca obok ma depresję. Wydaje Ci się, że ktoś się szczerze uśmiecha, a w rzeczywistości w jego życiu rozgrywa się prawdziwa tragedia. Przykra prawda jest taka, że nie znamy naszych bliskich, przyjaciół, sąsiadów i współpracowników tak, jak byśmy chcieli. Nie warto więc nigdy nikogo oceniać po pozorach.

 

Najlepsze cytaty z Gotowych na Wszystko

 

Nigdy nie powinieneś zachwycać się ludźmi z dobrymi manierami.

 

To oni pomachają Ci przyjacielsko, nawet jeśli Cię okradli. To oni będą Cię serdecznie witać, nawet jeśli starają się ujawnić Twój sekret. To oni zaoferują Ci kawę, nawet jeśli właśnie donieśli na Ciebie policji. Ale nigdy nie powinnaś obrażać się na kogoś, kto jest otwarcie niegrzeczny, ponieważ szczerość jest bezpieczniejsza niż udawany uśmiech.

 

Pouczanie matki, jak ma wychowywać dziecko, to wypowiedzenie wojny.

 

Oj, prawdziwe jak nie wiem. Warto sobie zapamiętać tą myśl na przyszłość. Żadna matka nie chce Twojej porady, jeśli o nią nie prosiła. W szczególności, jeśli nie masz dzieci. Wtedy zamilknij na wieki. Go to hell. Go to hell. Go to hell.

 

 

Przyjmujemy wszystkie dary życia jako coś oczywistego. Gdybyśmy tylko mogli zwolnić czas… Bo ani się spostrzeżesz, a dar znika.

 

Sama się często na tym łapię. Wydaje mi się, że wszystko, co mam teraz jest takie pewne, takie na 100%… że może być tylko lepiej. Że zawsze będę piękna, młoda i ambitna. Że jeszcze całe życie przede mną. Jasne, że warto zapodawać sobie tylko pozytywne nastawienie. Warto jednak pamiętać, że wszystko, co wydaje nam się tak oczywiste, jest w rzeczywistości bardzo kruche. Starajmy się więc szczerze doceniać, to co mamy. Celebrować każdą chwilę szczęścia, wręcz zachłystywać się nią do przesady.

 

Tak, świat jest pełen dobrych ojców. A najlepsi z nich to ci, którzy potrafią sprawić, że ich kobiety czują się dobrymi matkami.

 

Jak ich rozpoznać? To Ci, za którymi tęskni się tak bardzo, że podczas ich nieobecności nic nie układa się tak, jak powinno. To Ci, którzy zawsze o nas myślą. Którzy dbają o nasze potrzeby bardziej, niż my same. To mężczyzna, który zawróci spod domu, żeby przywieźć ukochanej przekąskę, na którą miała ochotę po ciężkim dniu. To ojciec, który kocha swoje dziecko na długo przed jego przyjściem na świat.

 

Zdjęcia: Łukasz Roszyk Photography.

 

Cytaty z Gotowych na Wszystko

 

Tom: Teraz już zawsze będę robił tak, jak każesz.
Lynette: Nie waż się.

 

Żony pragną, by mężowie robili to, czego one chcą. Ja już dawno odkryłam, jak ważne jest nie przekraczanie pewnej granicy. Mąż, który wspiera, który pomaga, który dba – jak najbardziej. Mąż, który robi wszystko, tak jak mu każę – nigdy w życiu. Odkochałabym się w takim w sekundę.

 

Powiem Ci coś o życiu: wszystko, co warto robić, jest trudne.

 

Pisałam już kiedyś o tym. Nie ma nic za darmo. Nie ma niczego bez wyrzeczeń. Nie osiągniesz szczytów, odwalając robotę po łebkach. Zagryź zęby i idź do przodu po swoją przyszłość.

 

Jak Ci się podobały wybrane przeze mnie najlepsze cytaty z Gotowych na Wszystko? Jesteś w stanie utożsamić się z którymś z nich? A może inny jest Twoim ulubionym? Podziel się swoimi odczuciami w komentarzu 🙂

 


Tutaj znajdziesz jeszcze więcej inspirujących słów:

Cytaty motywacyjne
Cytaty o marzeniach

Cytaty o kobietach
Cytaty o rodzinie
Cytaty o mamie i macierzyństwie
Cytaty o tacie
Cytaty o mężczyznach

Cytaty o miłości
Cytaty o życiu
Cytaty z „Małego Księcia”


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku, tak, żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.