fbpx
Dziecięcy Świat

Zajęcia dla niemowląt w Poznaniu – wszystkie w jednym miejscu!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie wpisem „Atrakcje dla dzieci w Poznaniu”, który na ten moment odnotował już 70 tysięcy odsłon postanowiłam stworzyć podobny, ale z naciskiem na zajęcia dla niemowląt w Poznaniu. Pisząc „małe dzieci” mam na myśli niemowlęta, czyli dzieci do ukończenia roku życia. Mimo to, znaczna część miejsc, o których Ci dzisiaj opowiem będzie odpowiednia również dla tych nieco starszych. Warto więc każdemu z poniższych punktów przyjrzeć się bliżej 🙂 No to lecimy!

 

Zajęcia dla niemowląt w Poznaniu – wszystkie w jednym miejscu!

LogoSensoryka

 

To zajęcia ogólnorozwojowe, na które uczęszczamy z Oliwką raz w tygodniu. Często pojawiają się o nie pytania na moim Instagramie, więc napiszę na ich temat nieco więcej.

Prowadzi je cudowna Agata, która poza tym, że jest pedagogiem to jeszcze logopedą i terapeutą karmienia. Ma świetne podejście do maluchów, widać, że praca z dziećmi jest jej pasją, a nie tylko pracą, a zabawy, które proponuje są naprawdę przemyślane – i za każdym razem inne! Oczywiście są pewne stałe elementy, ale zdecydowana większość jest nowością nawet dla mnie. Grupa z zajęć na zajęcia staje się coraz bardziej zżyta, a panująca wśród nas atmosfera niesamowicie swobodna. Podążamy za dziećmi, reagujemy na ich potrzeby, a jednocześnie wszyscy świetnie się bawimy 🙂

My bierzemy udział w zajęciach skierowanych typowo dla niemowląt, ale wiem, że dwa razy w tygodniu odbywają się również takie dla dzieci w wieku 1-3 lata. Wszystkie w okolicach Ronda Śródka, bo na ul. Warszawskiej.

Więcej o LogoSensoryce i jej założeniach możesz przeczytać TUTAJ.

 

 

Kot Leon Nauka Muzyki

 

To zajęcia multisensoryczne i umuzykalniające – z nauką gry na pianinie. Oczywiście takie małe brzdące jak Oliwka nie uczą się faktycznie na tym pianinie grać, ale osłuchują się z dźwiękami, jakie wydaje. Mi osobiście zajęcia bardzo przypadły do gustu, grupa była dość kameralna, a pani prowadząca zajęcia ewidentnie posiadała duże przygotowanie muzyczne i do pracy z dziećmi. Pięknie śpiewała i faktycznie przez praktycznie cały czas grała na pianinie.

Zajęcia dla „Bobusiów” (4-18 miesięcy), w których wzięłyśmy udział odbywają się zarówno na os. Sobieskiego (Piątkowo), jak i ul. Niedziałkowskiego (okolice Starego Browaru). W ramach oferty „Kota Leona” znajdują się również zajęcia dla „Smyków” (1,5 – 3 lata) oraz „Skrzatów” (3-5 lat).

Więcej na temat tych zajęć możesz przeczytać TUTAJ.

 

Fregata Swimming

 

Na te zajęcia pływania właściwie chodzi Aleks (4 lata), ale wiem, że grupy zaczynają się dla maluszków już od 3 miesiąca życia. Należy od razu zapisać się na cały semestr – aktualnie trwa ten zimowy, tj. od września 2019 do stycznia 2020. Jeśli będą wolne miejsca w grupie, można dołączyć od razu, a jeśli nie – wystartować od semestru letniego, czyli od lutego.

W młodszych grupach wygląda to tak, że oczywiście w zajęciach bierze udział rodzic razem z dzieckiem i nie jest to u takich bobasów żadna nauka pływania, ale raczej oswajania z wodą. Myślę, że to fajny pomysł zarówno na ćwiczenia, jak i wspólną zabawę razem z dzieckiem. Minusem jest na pewno dość wysoki jednorazowy koszt (około 700 zł, może być płatne w dwóch ratach)  –  który jednak nieznacznie zmienia się w zależności od wybranego terminu oraz lokalizacji zajęć. Tych jest kilka, bo Termy Maltańskie, Basen Rataje, Lechicka i Daszewice.

My z Oliwką na ten moment nie wybieramy się na tego typu zajęcia. Nie bardzo wyobrażam sobie tę całą logistykę związaną z dojazdem, noszeniem fotelika, przebieraniem się przed i po… Tym bardziej zimą, kiedy do tego wszystkiego dochodzą jeszcze czapki i kurtki. Być może jeszcze pomyślę o basenie, ale dopiero na wiosnę 😉

Więcej informacji o zajęciach pływania dla niemowląt możesz znaleźć TUTAJ.

 


Przeczytaj jeszcze: Atrakcje dla dzieci w Poznaniu


 

Zajęcia dla niemowląt w Poznaniu

Dom Kultury „Jagiellonka”

 

To jedno z poleceń z lokalnej grupy dla mam na Facebooku. Zajęć odbywających się w Domu Kultury na poznańskich Ratajach jest naprawdę bardzo dużo. Znaleźć tu można „Sensobryki” dla dzieci od 6 miesiąca życia, zajęcia umuzykalniające i grupę zabawową, ale również coś dla nieco starszych – zajęcia plastyczne, muzyczne, zumbę, j. angielski, koło strzeleckie, piłkę nożną, logorytmikę, zajęcia taneczne i naukę gry na pianinie.

Dla nas jednak Rataje to już zupełnie „koniec świata”, więc raczej nie zdecydujemy się na udział w tego typu zajęciach – mimo to na pewno na plus, że jest w czym wybierać 🙂

Szczegółową rozpiskę wszystkich zajęć wraz z terminami znaleźć można TUTAJ.

 

 

Cztery Dłonie

 

Pracownia Cztery Dłonie to miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Wspiera nie tylko aktywności muzyczne niemowląt, ale tworzy przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi. „KrasnoNutki” to zajęcia dla małych dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 lat. Głównym ich celem jest rozwijanie zdolności muzycznych maluchów, tak aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości.

Co bardzo fajne, jest kilka opcji płatności – bez zobowiązań (płatność za jedne zajęcia), karnet na 4 zajęcia lub umowa zawierana na cały rok szkolny (40 zajęć) z płatnością comiesięczną. Dodatkowo, Cztery Dłonie oferują również klub dla mam z okolic Piątkowa, w ramach którego odbywają się różnego rodzaju spotkania, rozmowy i zajęcia sportowe.

A na dodatek zarówno w tej, jak i kilku innych lokalizacjach możesz korzystać z zajęć fitness w ciąży i po porodzie (w ramach niezależnego projektu „Gibka Mama”).

Więcej informacji na temat tego miejsca możesz znaleźć TUTAJ.

 

Zdjęcie: czterydlonie.pl

 

Klamerka

 

Idea zajęć w „Klamerce” opiera się na poznawaniu przez dziecko świata za pomocą czterech zmysłów. Każde z zajęć w cyklu miesięcznym poświęcone jest koncentracji na jednym wybranym zmyśle i wokół niego przebiegają wszystkie zajęcia i aktywności. Grupa skierowana dla najmłodszych dzieci (od 6 miesiąca życia) nazywa się „Zuchy Maluchy”. Spotkania te polegają przede wszystkim na spokojnych zabawach rozwojowych, masażach i piosenkach.

„Klamerka” mieści się w centrum Poznania, bo na ul. Rybaki. Odbywają się tam również zabawy w języku niemieckim (dla dzieci od 2-5 lat), rodzinne spotkania weekendowe oraz warsztaty kulinarne, koncerty i wiele innych aktywności 🙂 Zdecydowanie więc jest w czym wybierać!

Więcej na temat zajęć realizowanych w tym miejscu przeczytasz TUTAJ.

 

Zdjęcie: klamerka.eu

Może zainteresuje Cię również: Restauracje dla rodzin z dziećmi w Poznaniu


Zajęcia dla niemowląt w Poznaniu

Parasol

 

To miejsce, które skupia w sobie terapię, profilaktykę oraz wsparcie – dedykowane zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Zajęć w tej pracowni można znaleźć naprawdę sporo. Zabawy skierowane są do „Matulków” (3-6 miesięcy), „Bobasów” (6-18 miesięcy) i „Maluchów” (18-36 miesięcy). Te w grupach zabawowych inspirowane są swobodną aktywnością dziecka, ale również inicjowane przez prowadzących (logopedę, terapeutę SI, psychologa, pedagoga bądź fizjoterapeutę).

„Parasol” to właściwie kilka pracowni prowadzonych przez doświadczonych pedagogów, takich jak: pracownia rozwoju dziecka, integracji sensorycznej, logopedyczna, mentoringu rodzicielskiego, szkoły rodzenia oraz pracownie wspierające. Wszystkie mieszczą się w jednym punkcie na ul. Jackowskiego w Poznaniu.

Więcej na temat oferty tego miejsca możesz przeczytać TUTAJ.

 

Zdjęcie: parasol.edu.pl

 

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

 

To organizacja pozarządowa, która od ponad 20 lat działa w obszarze wsparcia rozwoju i edukacji małego dziecka. Jako jedni z pierwszych w Polsce i pierwsi w Poznaniu zaczęli promować znaczenie wczesnego dzieciństwa i wczesnej, dobrej jakości edukacji dla życia człowieka, jego sukcesów edukacyjnych, zawodowych i życiowych.

Instytut mieści się na ul. Murawa i oferuje następujące formy zajęć: „Lulanki” – dla mam z dziećmi urodzonymi w maju 2019 lub młodszymi, grupy zabawowe (5-18 miesięcy), klub dwulatka (18 miesięcy – 3 lat) i małe przedszkole (3 – 5 lat).

My wraz z Oliwką w listopadzie wybieramy się na spotkanie w ich „Bawialni”. Te skierowane są do dwóch grup wiekowych: od 6 miesięcy do 1,5 roku (bawialnia dla młodszych dzieci) oraz od 1,5 – 2,5 roku (bawialnia dla starszych dzieci). Spotkania w bawialni organizowane są w ramach projektu „Lepszy Start” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania.

Więcej na temat zajęć oferowanych w IMD znajdziesz TUTAJ.

 

Zdjęcie: imd.org.pl

 

Leniwiec

 

To klubokawiarnia znajdująca się na os. Na Murawie. Oferują zarówno warsztaty jednorazowe, jak i cykliczne – trwające cały semestr. To między innymi „Dźwiękoludki” – zajęcia umuzykalniające i rozwijające poczucie rytmu dla najmłodszych. Skierowane są do dzieci w wieku 6-18 miesięcy wraz z rodzicami. Dla starszych dzieci (w wieku 1,5-3 lat) organizowane są zajęcia muzyczne takie jak „Muzytywka” oraz przygotowujące do rozpoczęcia przygody z placówką: „Przedszkolakiem będę zaraz” (>2 lat).

Często organizowane są tam też warsztaty plastyczne, kulinarne czy spotkania dla mam. My w tym miejscu byliśmy raz, jeszcze z Aleksem – na zajęciach umuzykalniających – i bardzo dobrze je wspominam.

Więcej informacji o oferowanych w Cafe Leniwiec zajęciach znajdziesz TUTAJ.

 

Zdjęcie: cafeleniwiec.pl

 

Zajęcia dla niemowląt w Poznaniu

CMOK

 

To warsztatownia dla dzieci i rodziców, kawiarnia oraz sklep z ciekawymi zabawkami.

Najmłodsi mogą tam spotkać i zaprzyjaźnić się ze sztuką, zobaczyć ją, usłyszeć, dotknąć, a także samodzielnie tworzyć. Dla tych najmniejszych szkrabów przewidziane są zajęcia Sensoplastyki (od urodzenia!), a dla starszych różnego rodzaju warsztaty i wydarzenia, joga dla ciężarnych, zajęcia skierowane do mam z dziećmi i wiele innych.

CMOK mieści się na ul. Piekary, a więcej informacji na temat organizowanych przez nich zajęć znajdziesz TUTAJ.

 

Zdjęcie: cmok-poznan.pl

 

 

Zabawa niemowląt - porównaj na Ceneo.pl

 

Fit&Fun

 

To miejsce, w którym miałam przyjemność zrealizować ostatnią sesję zdjęciową na potrzeby wpisu o najlepszych ubrankach dla niemowląt.

Poza tym, że wnętrza mają absolutnie przepiękne, a kawę najlepszą z możliwych to oferują naprawdę szeroki zakres zajęć zarówno dla dzieci, jak i ich mam. Możesz przyjść poćwiczyć, a wykwalifikowana opiekunka zajmie się Twoim dziecku w sali obok. Ba, nie tylko się nim zajmie, ale zapewni mu w tym czasie najlepszą zabawę!

Oprócz zajęć dla mamy i dziecka (z której można korzystać w formule 2w1, ale też osobno), w ich ofercie znajdziecie: zajęcia dla kobiet w ciąży, treningi dla mam z dziećmi, outdoroowe ćwiczenia z wózkiem oraz oczywiście zajęcia edukacyjne dla dzieci. Dla tych najmłodszych przewidziano sensoryczne „7 zmysłów”, w których mogą wziąć udział maluszki w wieku 6 miesięcy – 1,5 roku. Placówka znajduje się na ul. Kościelnej.

Więcej szczegółów na temat oferty tego miejsca znajdziesz TUTAJ.

 

Zdjęcia: More for Family Fotografia

 

I to już koniec! Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie zajęcia dla dzieci w Poznaniu Ci się spodobały 🙂 Jeśli jednak znasz i korzystasz z innych zajęć rozwojowych lub zabawowych dla niemowląt na terenie Poznania, koniecznie daj mi o tym znać w komentarzu 🙂 A może już miałaś okazję odwiedzić te zaproponowane przeze mnie? W takim wypadku również podziel się swoją opinią!

 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.