fbpx
Mental Health

Netflix – co warto obejrzeć? (Dobry serial, ale jaki? 18#)

Jako, że w minionych dwóch miesiącach sporo nowych produkcji wleciało na moje konto, dzisiaj przychodzę ze świeżutkim artykułem dotyczącym polecanych przeze mnie pozycji filmowo-serialowych. To już 18# wpis z cyklu „Dobry serial, ale jaki” – jeśli właśnie zastanawiasz się, co warto obejrzeć na Netflixie, to szczerze wierzę, że moje najnowsze polecajki podbiją Twoje serduszko 🙂 Gorąco zapraszam do czytania.

 

Netflix – co warto obejrzeć? – październik 2022

Rebecca | Rebeka

 

To zdecydowanie film z gatunku „innych” – przedstawia perspektywę pewnych wartości i idei, które niekoniecznie muszą być zgodne z naszymi.

Rebeka stawia pytania, ale nie daje odpowiedzi, pozostawiając widza z pewnym moralnym dylematem. Opowieść przedstawiona w filmie jest ciekawa i zaskakująca, a dodatkowo zachowano (moim zdaniem) odpowiedni balans pomiędzy romansem, grozą i psychologią.

 

Zdjęcie: Rebecca (Netflix)

 

Sex/Life

 

Sex/Life to wciągający i nieoczywisty serial, który połknęłam zdecydowanie zbyt szybko 😉

Choć porusza on trudne wątki, czasem jest smutny i wręcz absurdalny, to mogę go polecić z pełnym przekonaniem 🙂 I mimo, iż na pierwszy rzut oka wydawać się ckliwy i oczywisty (ze względu na tematykę), to zapewniam, że oglądany przez odpowiednią soczewkę ma do zaoferowania znacznie więcej. Dla mnie 10/10.

 

Zdjęcie: Sex/Life (Netflix)

 

Look Both Ways | Dwa życia

 

Choć zupełnie inny niż wyżej wymieniony serial, Look Both Ways porusza podobną strunę.

W bardzo przejrzysty sposób mamy pokazane, jak inaczej mogłoby się potoczyć życie głównej bohaterki (Lili Reinhart, znanej z serialu Riverdale) i czy faktycznie wówczas byłaby szczęśliwa. W końcu znajduje też odpowiedź na pytanie: „Co by było gdyby…”. Przy tym film ten jest lekki, dobrze zagrany i niewymagająco podany 🙂 Zdecydowanie godny polecenia.

 

Zdjęcie: Look Both Ways (Netflix)

 


Przypominam, że jestem na Instagramie! @blondpanidomu – zapraszam do obserwacji 🙂


Netflix – co warto obejrzeć?

 

Kim jest Anna? | Inventing Anna

 

Inventing Anna to naprawdę świetny serial! 🙂 Julia Garner (znana z fenomenalnego serialu Ozark) pokazała, że każdą produkcję ze swoim udziałem potrafi zamienić w złoto – tym razem wcieliła się w rolę tytułowej Anny.

Szczypty intrygi dodaje fakt, że cała historia o naciągaczce, której udało się wejść do nowojorskiej socjety jest prawdziwa – z wyjątkiem szczegółów, które zmieniono na potrzeby produkcji. Ja zdecydowanie jestem na TAK.

 

Zdjęcie: Inventing Anna (Netflix)

 

Emily w Paryżu | Emily in Paris

 

Emily in Paris to przyjemna bajeczka na jesienną chandrę. Jakiś czas temu (TUTAJ) opowiadałam 0 tym serialu po raz pierwszy, teraz jestem po drugim sezonie i cóż mogę powiedzieć – dalej trzyma poziom.

Podchodząc do tego serialu z myślą, że nie będzie to jakieś przełomowe dzieło, a raczej forma relaksu i poprawienia humoru – z pewnością nie da się zawieść 🙂 Serdecznie polecam jako lekką i niewymagającą pozycję na wieczór 🙂

 

Zdjęcie: Emily in Paris (Netflix)

 

Anatomia skandalu | Anatomy of a Scandal

 

To całkiem dobry serial, ale spodziewałam się po nim więcej. Poruszono ciekawe wątki: polityki, zdrady, urażonej dumy i stawiania granic pomiędzy „tak”, a „nie”, ale i tak czegoś mi w nim zabrakło.

Scenariuszowo zapowiadał się naprawdę całkiem nieźle i mam takie mixed feelings, że można było znacznie lepiej wykorzystać potencjał tej historii. Było kilka zaskakujących momentów, ale wydaje mi się, że spokojnie można by Anatomy of a Scandal skrócić o połowę i wyszłoby na to samo 😉

 

Zdjęcie: Anatomy of a Scandal (Netflix)

 

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

 

Pomimo wielu kontrowersji dotyczących gloryfikowania mordercy dając mu miejsce i swego rodzaju „hołd” ekranizacją tego typu serialu, to oceniając już stricte samo dzieło uważam, że film jest naprawdę bardzo dobry.

Mocny, trudny, ale bardzo dobry. To co najbardziej rzuca się w oczy, to bardzo dobrze opisana historia i fenomenalna (!) gra aktorska Evana Petersa w roli Jeffreya Dahmera. Sam aktor powiedział, że to była jedna z najtrudniejszych rzeczy jakie zrobił w życiu, by by być jak najbardziej autentyczny cyt. „I was gonna have to go to really dark places and stay there for an extended period of time.”

W ogóle cały film był świetnie zagrany, reżyseria top, wspaniała kompozycja utworów z tamtych lat. 10/10.

 

Zdjęcie: Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story (Netflix)

 

Netflix – co warto obejrzeć?

 

I to już wszystko na dziś! Koniecznie daj znać w komentarzu co myślisz o poleconych przeze mnie produkcjach – oglądałaś którąś z nich, a może dopiero zamierzasz?

A jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zerknij na inne polecane przeze mnie Najlepsze filmy i seriale na Netflixie – w ramach cyklu „Dobry serial, ale jaki?” powstało aż 17# obszernych zestawień!

 


Zdjęcia: BPD Company


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.