fbpx
Psychologia

Farma Dyń | Pumpkin Farm

Byłaś kiedyś w takim miejscu jak farma dyń? Ja już w ubiegłym roku z zachwytem patrzyłam na piękne zdjęcia z dyniami u innych, ale przyznam szczerze, że trochę się wtedy zgapiłam i ostatecznie nie zdążyliśmy z przeprowadzeniem takiej sesji. W tym roku trzymałam jednak rękę na pulsie i wybraliśmy się do Dyniowej Zagrody w Plewiskach jako jedni z pierwszych w tym sezonie. Zależało mi na czasie o tyle, że w takim miejscu wystawione dynie można również kupić i obawiałam się, że z każdym kolejnym dniem będzie ich ubywać. W październiku nagromadziło mi się jednak więcej sesji i projektów, w związku z czym dopiero teraz mogę zaprosić Cię na fotorelację z naszego pobytu na farmie dyń 🙂

 

Farma dyń w okolicach Poznania

 

Farma dyń to świetny pomysł na krótki wypad z dziećmi oraz by zrelaksować się w pięknym miejscu, zrobić zachwycające zdjęcia, a także kupić dynie i domowe przetwory.

Jeśli jednak wybierasz się tam po to, by zrealizować sesję zdjęciową przede wszystkim sugeruję najpierw skontaktować się z właścicielem miejsca, by dopytać o szczegóły. Często za robienie zdjęć przez fotografa w takich miejscach jak farma dyń jest wymagane uiszczenie odpowiedniej opłaty.

Dodatkowo, polecam wybrać się z samego rana, na otwarcie lub pojawić się krótko przed zamknięciem.

Wszystko po to, by w miarę możliwości uniknąć tłumów, a co za tym idzie ludzi wchodzących w kadr oraz w drugą stronę – by nie przeszkadzać tym, którzy przyszli „tylko” pozwiedzać 🙂 Weekendy w ogóle warto omijać szerokim łukiem i to zarówno z zamiarem sesji zdjęciowej, jak i samego zwiedzania 😉

 

 

Farma dyń w Plewiskach – informacje praktyczne

 

Farma dyń o nazwie „Dyniowa Zagroda” mieści się w Plewiskach koło Poznania.

Na Facebooku wyszukasz ją pod nazwą „Gospodarstwo rolne Pankiewicz” i tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Gospodarstwo specjalizuje się w naturalnej uprawie warzyw i owoców miękkich, a także produkcji domowych przetworów. Co roku aranżuje również przepiękne aranżacje z dyń, a także oferuje sprzedaż na miejscu produktów własnych.

W październiku farma jest czynna codziennie, w godzinach 9-18, ale wszelkie aktualności warto sprawdzać na bieżąco na jej fanpage’u.

Wstęp jest bezpłatny, ale sesje zarobkowe (kiedy przychodzisz z fotografem) są płatne w wysokości 25 zł/osobę (sesja indywidualna) i 35 zł/rodzinę (sesja rodzinna).

Dla mnie takie podejście jest bardzo fair, bo w końcu korzysta się z czyjejś prywatnej własności na swoje potrzeby, tak więc wynagrodzenie za możliwość wykonania zdjęć jest tu jak najbardziej słuszne. Jeśli jednak przyjeżdża się prywatnie, tylko na zwiedzanie i przy okazji wykona się kilka zdjęć to oczywiście takiej opłaty się nie ponosi 🙂

 

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miejsce, oto adres pod jakim zlokalizowana jest Farma Dyń:

Gospodarstwo Rolne Pankiewicz, ul. Szkolna 35, Plewiska

 

 

Farma dyń – czy warto?

 

Moim zdaniem jak najbardziej TAK!

A Ty jak oceniasz to miejsce? Miałaś kiedyś okazję odwiedzić farmę dyń – tę lub zlokalizowaną w innym mieście?

Koniecznie daj też znać jak podobają Ci się nasze tegoroczne zdjęcia 🙂

 


Może zainteresuje Cię jeszcze:

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu – 19 miejsc, które pokocha Twoje dziecko

#RecenzjaResto – restauracje i kawiarnie dla rodzin z dziećmi w Poznaniu


 


Zdjęcia: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.