fbpx
Inspiracje,  Projekty

Epidemia koronawirusa | Co warto zrobić w czasie kryzysu?

W dzisiejszym wpisie chciałabym zachęcić Cię do spożytkowania czasu upływającego podczas domowej kwarantanny na naprawdę wartościowe i konstruktywne zajęcia.  Myślę, że dotychczas nie było lepszego czasu na uczenie się nowych rzeczy, zdobywanie umiejętności i poznawanie różnego rodzaju programów i narzędzi jak teraz… Wiem, że przy jednoczesnej opiece nad dziećmi może to brzmieć dla Ciebie jak jakieś totalne science ficton, ale zaraz pokażę Ci, że przy odrobinie chęci i samozaparcia naprawdę będziesz w stanie temu podołać 🙂

i

Czas epidemii może być też szansą

i

Przede wszystkim zacznij od uświadomienia sobie, że czas, jaki teraz poświęcisz na naukę, odpłaci Ci się, kiedy to wszystko się skończy – a skończy się na pewno!

Wyjdziesz z tego kryzysu silniejsza, mądrzejsza i z pakietem nowych umiejętności. Odciągniesz swoje myśli od przejściowych trudności, jakie zafundowała nam wszystkim epidemia i nagła konieczność pozostania w domu. Wiele osób szuka teraz pomysłów na to, jak spędzić ten czas… być może moja dzisiejsza propozycja związana z rozwojem osobistym spotka się z Twoim zainteresowaniem.

Do napisania tego wpisu zaprosiła mnie znana Ci już marka eTutor, która pojawiła się na łamach bloga w ubiegłym roku. Myślę, że dzięki niemu pochylisz się nad swoimi planami na „życie po kwarantannie” i nieco bardziej przychylnie spojrzysz na czas, który niespodziewanie został Ci dany.

i

i

Porzucanie swoich marzeń

i

Pomyśl, co zawsze chciałaś umieć robić, a czego nauki nawet nie zaczęłaś?

Być może przymierzałaś się do tego raz lub dwa, ale ostatecznie z różnych przyczyn na samych chęciach poprzestawałaś. Masz taką rzecz? Może nawet więcej niż jedną?

To właśnie TERAZ jest idealny czas na to, by zacząć to, co dotychczas było odkładane na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nie musisz porzucać swoich marzeń i rezygnować z realizacji planów. Odsuną się w czasie, ale wciąż mogą się spełnić!

i

i

Nauka języka online

i

eTutor to platforma do nauki języka angielskiego online, z której możesz korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym, podłączonym do internetu.

Materiały do nauki podzielone są na tematyczne, 15-minutowe lekcje. Podczas każdej z nich ćwiczysz pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu. Następnie, każdego dnia system przygotowuje dla Ciebie nowy zestaw powtórkowy, bazując na Twoich dotychczasowych odpowiedziach. Nie musisz robić notatek, czy zaglądać do słownika – wszystko masz w jednym miejscu i zawsze przy sobie.

Co bardzo istotne – sama decydujesz o tym, kiedy się uczysz i ile czasu tygodniowo poświęcasz na lekcje, ćwiczenia i powtórki.

O mojej historii związanej z nauką języka angielskiego opowiedziałam Ci już kiedyś w tym wpisie. To właśnie w nim znajdziesz więcej informacji na temat platformy eTutor oraz opis jej działania i najważniejszych funkcjonalności. Dzisiaj wracam do tego tematu wraz z propozycją tygodniowego wyzwania, do udziału w którym serdecznie Cię zapraszam.

i

i

Co poza typowym angielskim?

i

Oprócz ogólnego kursu eTutor ma w swojej ofercie również kursy tematyczne, takie jak na przykład Business English. Może być pomocny, jeśli podczas kwarantanny chcesz udoskonalić swoje umiejętności językowe po to, by mieć później większe szanse awansu w obecnej firmie lub planujesz zmianę pracy (np. na taką międzynarodowym środowisku).

Na platformie znajdziesz również kursy poprawnej wymowy czy angielskiego w podróży – mogą okazać się przydatne, kiedy epidemia koronawirusa stanie się tylko odległym wspomnieniem (czego szczerze nie mogę się doczekać) i w końcu będzie można bezpiecznie podróżować 🙂

i

i

Na czym polega wyzwanie?

i

Każdego dnia, przez tydzień będziesz uczyła się angielskiego razem ze mną.

Nie narzucam Ci konkretnej aktywności na platformie eTutor – może to być wykonanie jednej lekcji, realizacja powtórek czy cokolwiek innego. W tej kwestii pozostawiam Ci pełną dowolność, ale pamiętaj – im więcej zaangażowania włożysz w realizację wyzwania, tym więcej wyciągniesz z niego dla siebie.

Jeśli w dany dzień nie masz ochoty, nastroju czy czasu na wykonywanie lekcji lub powtórek, możesz zagrać w jedną z gier językowych.

Wiele z nich z pewnością zainteresuje również Twoje dzieci 🙂 Może to stanowić fajną rozrywkę podczas domowej kwarantanny lub być ciekawą formą edukacji językowej, alternatywną dla tej w szkole – bo dziecko nie uczy się z książki czy zeszytu ćwiczeń, a z aplikacji i to jeszcze grając w gry 👍

i

i

Jak wziąć udział?

i

  1. Pobierz na telefon aplikację „eTutor – kurs angielskiego”
    (bezpośrednio TUTAJ lub np. ze sklepu Google Play).
  2. Załóż darmowe konto.
  3. Rozpocznij naukę i ciesz się bezpłatnym 14-dniowym dostępem do kursu!

i

Możesz też najpierw założyć konto na stronie eTutor (KLIK), a aplikację pobrać sobie w wolnej chwili.

i

i

Bądź ze mną w kontakcie!

i

Wyzwanie #7dnizetutor rusza dzisiaj! 🙂 Każdego dnia, przez cały czas jego trwania w moich socialach będzie pojawiać się nowa relacja z tego, jak uczę się angielskiego z eTutor.

Stories możesz oglądać zarówno na Facebooku, jak i Instagramie – na dole tego wpisu znajdziesz linki, które przekierują Cię bezpośrednio do moich profili.

By ułatwić Ci udział w wyzwaniu, przygotowałam specjalną planszę. Możesz ją pobrać na telefon (TUTAJ), aktualizować zgodnie z własnym rytmem i informować mnie o swoich postępach.

i

i

Jak? Wystarczy, że udostępnisz uzupełnianą każdego dnia planszę w swojej relacji (na Instagramie lub Facebooku) i oznaczysz mój profil @blondpanidomu. Możesz również opatrzyć ją wspomnianym hashtagiem #7dnizetutor. To żaden konkurs, ale tylko jeśli mnie oznaczysz będę mogła to zobaczyć i pokazać innym w ramach inspiracji.

Nie musisz zaczynać od dziś, możesz dołączyć w dowolnym momencie (jeśli np. natrafisz na ten wpis później). A jeśli już korzystasz z eTutor (wiem, że są tu takie osoby) – po prostu kontynuuj i dołącz do wyzwania tak czy siak! Razem mamy większą moc i będziemy się wzajemnie motywować 🙂

Jeśli masz ochotę, możesz również pobrać planszę z wyzwaniem w wersji do wydruku TUTAJ.

i

i


Teraz możesz podjąć wyzwanie z eTutorem zupełnie za darmo! Każdy, kto założy konto na platformie do 5 kwietnia włącznie otrzyma 14 dni darmowego dostępu do kursu eTutor angielski. Możesz uczyć się angielskiego bezpiecznie, nie wychodząc z domu 🙂 #zostańwdomu


i

i

Tylko spokój nas uratuje

i

Chciałabym zapewnić Cię, że jestem świadoma powagi sytuacji w jakiej wszyscy się znajdujemy i obecnie dużo o niej myślę (choćby w kontekście tego, jak epidemia koronawirusa wpłynie na moją firmę).

Właśnie dlatego dzisiejszą publikacją chciałabym uświadomić Ci jak ważne jest byś została w domu, zachowała spokój i zamiast przeczesywania internetu w poszukiwaniu pseudo-korona-newsów przekierowała zasoby swojej energii na coś, co z pewnością kiedyś zaprocentuje.

Odświeżanie portali informacyjnych co 5 minut poza tym, że nie ma większego sensu, niekorzystnie wpływa również na poziom Twojego stresu. Warto więc w tym ciężkim momencie odciąć się, zająć czymś przyjemnym i zrobić coś wartościowego DLA SIEBIE.

Zgadzasz się ze mną? Daj znać jakich nowych rzeczy Ty planujesz się uczyć podczas dalszego życia „na kwarantannie” 😉 Czy jest wśród nich nauka języka? Jeśli tak – mam nadzieję, że zobaczymy się podczas wyzwania 😘!

i


Partnerem publikacji była marka eTutor


Zdjęcia: BPD.Company


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.