fbpx
Family,  Mental Health

Co kupić na Komunię? – 12 propozycji najlepszych prezentów.

Jak wiesz, na moim blogu od czasu do czasu pojawiają się sprawdzone porady i moje osobiste rekomendacje. Pomysł na ten tekst chodził za mną już od dłuższego czasu. Dlaczego więc akurat teraz postanowiłam poruszyć ten temat? Do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej został raptem miesiąc, a część zapobiegliwych rodziców czy krewnych już wie, co kupić lub wręcz ma już prezent w domu. Zapewne wciąż jest jeszcze jednak duża grupa zagubionych, którzy chętnie skorzystają z podpowiedzi co, gdzie i za ile mogą kupić w prezencie. Czytelniczki cały czas sugerują mi we wiadomościach, o czym chciałyby u mnie przeczytać i bardzo się cieszę, że tak mocno liczą się z moją opinią także w tej kwestii. Jeśli Ty również jesteś zainteresowana pożegnaniem się z rozterkami pt. „Co kupić na Komunię?” – zrób sobie kawę i poznaj moich 12 propozycji najlepszych prezentów.

 

Co kupić na komunię?

Wybór prezentu na Pierwszą Komunię to prawdziwe wyzwanie

i

Uroczystość kościelna od lat dzieciom kojarzy się głównie z atrakcyjnym podarunkiem od rodziców i najbliższych. Jednocześnie pojawia się wiele wątpliwości: Czy lepiej dać pieniądze czy prezent? Jeśli pieniądze, to ile? Jeśli prezent, to jaki i do jakiej kwoty? Jaki prezent wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki?

Czas ucieka, do pierwszych uroczystości nie zostało już wiele czasu, w związku z tym warto już teraz zastanowić się nad tym, co może ucieszyć małego komunistę. Moda na prezenty zmienia się z roku na rok. Wybieramy również pomiędzy tradycyjną pamiątką z uroczystości, a praktycznym upominkiem. Myślimy o tym, który prezent będzie „mądry” i „właściwy”.

Zawsze jednak powinniśmy pamiętać, by przedmiot podarowany na komunię był jak najlepiej dopasowany do charakteru i pasji dziecka.

 

Zdjęcie: Łukasz Roszyk Photography
 i

Dawniej kupno prezentu było o wiele prostsze

i

Królowały zegarki, złote łańcuszki i medaliki. Wyczekiwaną niespodzianką był rower. Ja na swoją Pierwszą Komunię Świętą dostałam właśnie biżuterię (którą notabene mam do dziś i noszę od czasu do czasu), rower, encyklopedię i tradycyjny aparat fotograficzny.

Dlatego też uważam, że przemyślany prezent będzie zawsze lepszym wyborem niż pieniądze, które potrafią się szybko rozejść.

Zdarza się też, że te zwyczajnie pokrywają (a przynajmniej w większej części) koszt przyjęcia, który przecież jest bardzo wysoki. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy wiemy, że komunista zbiera pieniądze na jakiś konkretny cel i wówczas możemy się całą rodziną przyczynić do jednego, większego zakupu.

To fakt, że dzisiaj, kiedy rynek zalewa nas ofertami gadżetów i sprzętów elektronicznych, decyzja o tym, co kupić jest coraz trudniejsza.  Dlatego już na początku warto określić sobie kilka kategorii zakupu.

 


Zachęcam do przeczytania:
Zegarek z GPS (lokalizatorem) dla dziecka – dlaczego warto?


 

Pierwsza decyzja powinna dotyczyć budżetu w jakim się poruszamy. Druga, nie mniej istotna kwestia, to indywidualne preferencje dziecka. Podarunek powinien być dostosowany do zainteresowań. Toteż zanim podejmiemy decyzję, przeprowadźmy wywiad lub zastanówmy się czy nasz chrześniak, bratanek, czy wnuczek jest gotowy na wybrany przez nas komunijny upominek.

i

Co kupić na komunię?

Prezenty dla Geeka

 

Dziecięca fantazja nie zna granic, a dziewięciolatkowie są bardzo kreatywni. Lista pomysłów na podarunek komunijny może być długa i różnorodna. Jak wybrać rzecz, która jednocześnie będzie miłym zaskoczeniem i mądrą rozrywką? Z pomocą przychodzą tutaj producenci nowinek technologicznych.

Można zastanowić się nad laptopem służącym nie tylko do zabawy, ale i nauki. Tańszym rozwiązaniem jest poręczny tablet, również dający wiele możliwości edukacyjnych. Dla tradycjonalistów rozwiązaniem może okazać się elektroniczny zegarek –  smartwatch z lokalizatorem GPS i funkcją SOS Kids. Taki zegarek to bardzo praktyczny prezent, a jednocześnie wsparcie dla rodzica, który pewnie niejednokrotnie martwi się o swoje dziecko. Znam ten przykład z autopsji – z pewnością zaktualizuję wpis o tym, jak nie zgubić dziecka na wakacjach o ten sprzęt i samemu Aleksowi też go sprawię. Warto rozważyć również czytniki e-booków – moim zdaniem to bardzo mądry, a zarazem nieco gadżeciarski prezent.

 

Czytniki e-book_kreacje_świąteczne na Ceneo.pl

i

Jeśli jednak do komunijnych prezentów podchodzimy nieco bardziej tradycyjnie, możemy mimo wszystko kupić specjalne wydanie Biblii lub złoty medalik czy łańcuszek, które jako pamiątka z uroczystości zostaną z dziećmi na dłużej niż elektroniczny gadżet.

Ja jestem jednak zwolenniczką łączenia dwóch w jednym: fajnie, jeśli prezent będzie przydatny, ale grunt, żeby spodobał się obdarowywanemu.

 

| || 4

 

Co kupić na komunię?

Prezenty dla aktywnych

 

Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się akcesoria sportowe. Dobrym rozwiązaniem może okazać się hulajnoga, a od ubiegłego roku popularnością cieszą się elektryczne deskorolki i rolki, których wybór jest imponujący. Małym sportowcom do gustu zapewne przypadnie trampolina. Nie słabnącą, wysoką pozycję w rankingu mają też rowery, w niczym nie przypominające dawnych składaków Wigry 3 czy Wagantów. Patrząc na predyspozycje i upodobania Aleksa sądzę, że w przyszłości będziemy również poruszać się w tej kategorii.

Tutaj nie mogłabym jeszcze nie wspomnieć o dronach, które bardziej zaklasyfikowałabym jako prezent nie tylko elektroniczny, ale również jako taki „dla aktywnych”. Zmusza dziecko do oderwania się od wirtualnego świata i wyjścia na zewnątrz. Dodatkowo, latanie wymaga dużej zręczności oraz koordynacji ruchowej, dzięki czemu dziecko polepszy te jakże ważne umiejętności. A może wciągnie się w temat i będzie w przyszłości profesjonalnie latało dronami?


 

 5 | 6 | 7 | 8

 

Co kupić na komunię?

Prezenty dopasowane do pasji

 

Jeśli dziecko ma duszę młodego naukowca i pasjonuje się otaczającym go światem, można pokusić się o zakup teleskopu, który pozwoli na codzienną obserwację gwiazd. Hitem tego roku jest mikroskop z cyfrową kamerą z funkcją wyświetlania obrazu na monitorze komputera i jego cyfrowej obróbki.

Uniwersalnym i nietypowym prezentem dla chłopca i dziewczynki będzie również aparat cyfrowy. Dokumentując rzeczywistość dzieci będą mogły później wspominać swoją uroczystość, a prezent przez lata pozwoli im utrwalać chwile spędzone z przyjaciółmi czy rodziną. Najlepiej wybrać aparat niewielkich rozmiarów z funkcją video. Opcjonalnie można zdecydować się na zakup telefonu komórkowego, ale ten wybór koniecznie należy najpierw skonsultować z rodzicami dziecka.

Na pewno elementem, który jest pasją większości dzieci w tym wieku są różnego rodzaju gry. Warto więc zastanowić się, czy na prezent komunijny nie wybrać na przykład konsoli do gier. Obecnie najbardziej popularne są takie z czujnikami ruchu, ponieważ dają dużo możliwości w grach towarzyskich, dotyczących sportu (np. skakania na nartach) czy tańca.

 

Gry komputerowe - zobacz na Ceneo

 

 | 1011 | 12

 

Wybór prezentów na Pierwszą Komunię Świętą może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba zdecydować, czy postawić na poważny prezent edukacyjny, czy na elegancki upominek nawiązujący do specyfiki tego święta. Zawsze jednak musimy pamiętać, że uroczystość Pierwszej Komunii to ogromne emocje, a nierzadko stres. Prezenty i przyjęcie to dodatki, które mają sprawić radość, a nie być głównym punktem „programu”.

 

Co kupić na komunię?

 

Czy Twoje dziecko w tym roku przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej? A może jesteś lub byłaś gościem podczas tego wydarzenia? Jesteś w obozie „prezenty” czy „pieniądze” i dlaczego? Jaką kwotę „powinno się” przeznaczyć na prezent? Jaki wybrać? Czym kierujesz się przy wyborze?

Chciałabym, żebyśmy ten tekst stworzyły wspólnie, dlatego koniecznie napisz w komentarzu, co uważasz w tej kwestii! Każda sugestia będzie cenna nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich osób, które tutaj wpadną po radę.

 

Zdjęcie: Łukasz Roszyk Photography

Artykuł powstał we współpracy reklamowej z portalem Arena


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku, tak, żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie