fbpx
Non classé

Relacja z pierwszego Spotkania w Kolorze Blond, które zorganizowałam w Poznaniu!

Dzisiaj chciałabym gorąco zaprosić Cię na podróż w głąb pięknej relacji zdjęciowej ze Spotkania w Kolorze Blond, które zorganizowałam całkiem sama 17 lutego 2018 roku w restauracji Bierhalle w Poznaniu. Początkowo miało być to wydarzenie dla moich czytelniczek, ale postanowiłam pójść o krok dalej: połączyć je z przekazaniem solidnej porcji wiedzy podczas prelekcji i warsztatów dla kobiet w ciąży i mam dzieciaczków w wieku do 3 lat. Udało mi się zgromadzić solidne grono ekspertów, pozyskać partnerów, zorganizować konkursy i paczki prezentowe dla uczestniczek oraz wiele więcej – zebrać w jednym miejscu i czasie tyle cudownych i bliskich mi osób! Był to pierwszy event, który miałam przyjemność organizować od A do Z, dzięki czemu już wiem „z czym się to je” i nabyłam masę doświadczenia na przyszłość, z czego się bardzo cieszę! Ale ale… do rzeczy.

i

Jak wyglądało spotkanie?

Już od samiutkiego rana relacjonowałam moim dziewczynom na Instagramie przebieg wydarzeń, mówiłam gdzie najlepiej zaparkować, by najszybciej trafić na miejsce, pokazywałam pojawiające się prelegentki i backstage przygotowań. Wszystko działo się bardzo szybko. 🙂 Zaczęłyśmy prawie punktualnie, około godziny 9 rano kilkoma krótkimi słowami mojego oficjalnego przywitania uczestniczek. Początkowo towarzyszył mi ogromny stres, który jednak ustępował wraz z upływem czasu.

 

 

Prelekcja – lekarz

Jako pierwsza wystąpiła Agnieszka Sawicka, lekarz dla dzieci, którą możesz kojarzyć z naszego kanału ProbleMatki.

Opowiedziała o tym, czym jest zdrowy styl życia i wspólnie z uczestniczkami próbowała odpowiedzieć na pytanie, jakie są trzy zachowania prozdrowotne najtrudniejsze do nauczenia dzieci. Jej prelekcja to była właściwie luźna rozmowa z nami, a sama dyskusja sprowadziła się do wspólnego zastanawiania się również nad tematami:

 • jaką wodę podawać dzieciom do picia?
 • czy używać pasty z fluorem czy jednak takiej bez?
 • co to znaczy jeść zdrowo?
 • czy macierzyństwo jest tak boskie, jak widzimy je w telewizji?

O tym, jak to się stało, że Agnieszka w ogóle wzięła udział w spotkaniu możesz dowiedzieć się więcej w jej wpisie na ten temat.

 

Dzięki wysiłkom i ciężkiej pracy Mirki miałam okazję uczestniczyć w naprawdę fajnym wydarzeniu. Fajnym, sympatycznym, w którym obce mi osoby stworzyły atmosferę wzajemnego zrozumienia. Za to jestem wdzięczna Mirce jak i pozostałym uczestniczkom.

 

 

Śniadanie

Po prelekcji Agi nastąpił dla mnie osobiście bardzo ważny punkt programu, a mianowicie posiłek 🙂 Zjadłyśmy z dziewczynami wspólne śniadanie. Kucharze restauracji Bierhalle stanęli na wysokości zadania i zaserwowali nam szereg potraw: śniadanie fit, studenckie, francuskie i poznańskie. Ja miałam okazję skosztować każdej z nich, a że wyszłam z domu bez zjedzenia czegokolwiek, to pochłonęłam całość bardzo szybko. 😉

Więcej o restauracji, menu i aktualnie obowiązujących promocjach znajdziesz tutaj.

 

 

Prelekcja – seksuolog

Drugą prelegentką była Joanna Mikulska – pedagog, seksuolog i dyrektor żłobka Pluszowy Miś. Poruszyła ona temat tabu – kwestię onanizacji dziecięcej. Aleks mieści się w omawianej grupie wiekowej (0-3 lata), więc również bacznie przysłuchiwałam się każdemu słowu i starałam wyciągnąć jak najwięcej wiedzy na przyszłość.

Podczas prezentacji, Asia odpowiedziała nam na pytania:

 • czym jest masturbacja dziecięca i w jaki sposób się objawia oraz
 • omówiła kryteria diagnostyczne, przyczyny i zapobieganie – w zależności od typu onanizacji.

Temu tematowi poświęciłam osobny wpis na blogu wraz z możliwością pobrania prezentacji przedstawionej na spotkaniu w formacie PDF. Jeśli czujesz, że potrzebujesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj tutaj.

 

 i

Konkursy z partnerami

Po wystąpieniu Asi, przedstawiłam wyniki konkursów, które były ogłaszane dla czytelniczek na stronie wydarzenia Spotkania w Kolorze Blond na Facebook’u. Uczestniczki miały tam odpowiedzieć na pytania konkursowe, a najlepsze z nich otrzymały nagrody:

Na stronie wydarzenia znajdziesz wszystkie ogłoszone konkursy i odpowiedzi konkursowe (niektóre wprost chwytają za serducho!), prezentowałam tam również szczegółowo partnerów oraz przekazane przez nich nagrody.

 

Wygrane w konkursach z partnerami
Książki dla dzieci – Wydawnictwo OVO
Książki dla dzieci – Wydawnictwo OVO (książka: „Abstrakciki” Anny Paszkiewicz)
Książki dla dzieci – Wydawnictwo OVO
Mufka do wózka – Sango Trade
Literatura kobieca – Zysk i S-ka Wydawnictwo
Literatura kobieca – Zysk i S-ka Wydawnictwo (książka: „Spotkamy się przypadkiem” Małgorzaty Garkowskiej)

 

Warsztaty

Kamila Figarska, współtwórczyni studia kipiMLEKO poprowadziła dla nas warsztaty. Każda z uczestniczek miała możliwość stworzenia girlandy dekoracyjnej do pokoju swojego malucha, która jednocześnie będzie zachęcała do rozmowy o emocjach z dzieckiem. Pomysł na nią pochodził z drugiego numeru magazynu kipiMLEKO. Kamila mówiła o tym, że ta pozycja może pomóc naszym dzieciom nazywać emocje i określać te stany, w których się znajdują. To proste zadania, polecenia i pytania. Grafiki obrazujące smutek, złość, radość… Jeśli masz ochotę, możesz pobrać magazyn po kliknięciu tutaj.

Uczestniczki miały również możliwość zapoznania się z ofertą studia – to cudne grafiki, plakaty, plecaki, naklejki i nie tylko. Plakat z emocjami na bazie którego powstały wykonywane przez nas girlandy możesz zobaczyć tutaj.

 

KipiMleko – Plecak „Czarne Rabatki”

KipiMleko – Plecak „Sarna”

 

Tak przyjemnie nam się spędzało czas ze sobą, że zupełnie spontanicznie postanowiłam włączyć do spotkania jeszcze jeden punkt. Cieszę się, że wyszedł naturalnie i wcale nie mam poczucia, że powinien znaleźć się na początku. Mam na myśli przedstawienie się, opowiedzenie pozostałym dziewczynom kilku słów o sobie. Było przy tym trochę śmiechu, ale co najważniejsze – miałyśmy okazję poznać się jeszcze lepiej!

 

 i

Upominki od partnerów

W ramach podziękowania za przybycie, uczestniczki otrzymały jeszcze upominki od partnerów:

Na tym etapie włączył się mój mąż, jednocześnie „dyrektor techniczny” wydarzenia, za którego wkład i wsparcie w tym szczególnym dniu jestem bardzo wdzięczna.

 

Upominki od partnerów spotkania

 

Te cztery godziny spotkania upłynęły mi bardzo szybko, nawet nie wiem kiedy! Na koniec podziękowałam dziewczynom za przybycie i za wspólnie spędzony czas. Zebrałyśmy się również do zbiorowego zdjęcia, ale nie wiem dlaczego dwie z nich gdzieś wcięło na chwilę. 😉

 

 

Jestem szczęśliwa, że wszystko poszło po mojej myśli i że pomimo stresu i obaw się tak świetnie spotkanie udało! Cały czas spływają do mnie podziękowania i pozytywne opinie zarówno od uczestniczek, jak i wszystkich, którzy mieli swój wkład w to przedsięwzięcie:

 • gratulujecie mi udanego wydarzenia;
 • mówicie, że idealnie pasowało do mnie i do bloga;
 • podobno uśmiech na twarzy długo Was nie opuszczał;
 • dziękujecie za świetne upominki i nagrody;
 • podziwiacie za spokój w obliczu smutnych wydarzeń;
 • już z niecierpliwością myślicie o kolejnym spotkaniu!

Za wszystkie wiadomości bardzo bardzo Wam dziękuję!!! Każda z nich jest dla mnie niesamowicie ważna i cieszy moje serce. Dzięki temu nie tracę wiary w to co robię i mam chęć i nadzieję na więcej. To właśnie informacja zwrotna od Was – komentarze i wiadomości są dla mnie najbardziej cenną nagrodą za czas i pracę, jakie wkładam w prowadzenie tego miejsca. Tylko z Wami i dzięki Wam to wszystko ma sens. 🙂

Oczywiście równie mocno dziękuję też wszystkim markom partnerskim, które sprostały moim oczekiwaniom ponad miarę, wyjątkowo się angażowały i po prostu… stworzyły to wydarzenie razem z nami.

 

 

O profesjonalną oprawę fotograficzną podczas spotkania zadbał Łukasz Roszyk Photography. Gorąco zapraszam Cię na jego fanpage.


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
 • zostawisz pod nim komentarz
 • polubisz mój fanpage na Facebooku, tak, żeby być na bieżąco z nowościami
 • zaobserwujesz mój profil na Instagramie