fbpx
Mama z synkiem
Family

Mądre bajki dla dzieci na MiniMini+

W związku z tym, że być może i Ty – jak zdecydowana większość polskich rodziców – spędzisz nadchodzące dwa tygodnie ze swoimi dziećmi w domu, chciałabym Ci podsunąć kolejną propozycję bajek dla nich. Tym razem (po najlepszych bajkach na Netflixie) na tapet wzięłam edukacyjne i mądre bajki dla dzieci na Mini Mini + (ale możesz je też znaleźć w internecie, np. w serwisie YouTube).

i

Mądre bajki dla dzieci na Mini Mini

Myszka w Paski

i

Myszka w Paski to bohaterka bajki dla dzieci, która uczy dobrych manier, zasad higieny oraz bezpieczeństwa.

Oprócz tego, podpowiada jak rozmawiać, dbać o porządek, kiedy używać numerów alarmowych i jak zachowywać się w wielu życiowych sytuacjach. Myszka sprawdza również, czy dzieci zapamiętały jej rady – przy pomocy zagadek na końcu każdego odcinka.

i

Myszka w Paski

i

Bing

i

To bajka o wesołym króliku o imieniu Bing, który bardzo lubi uczyć się różnych rzeczy i wiele z nich robi po raz pierwszy w życiu.

Każdy odcinek rozpoczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą musi sobie poradzić. Mimo szczerych chęci, nie zawsze mu się to udaje. Jednak nawet, jeśli popełnia błędy albo brakuje mu doświadczenia w danej kwestii, zawsze ostatecznie wyciąga wnioski i uczy się czegoś nowego.

i

Bing

i

Mądre bajki dla dzieci na Mini Mini

Little People: Mali Odkrywcy

i

Mali Odkrywcy to pięcioro kilkulatków, którzy się ze sobą bawią, bardzo przyjaźnią i wzajemnie sobie pomagają.

Bajka w przystępny sposób pozwala małym widzom poznawać otaczający świat oraz takie wartości jak przyjaźń, uczciwość i współpraca. W każdym odcinku bohaterowie pokazują, że choć każdy z nich jest inny to wciąż wszyscy tworzą grupę przyjaciół. Odkrywają także tajemnice świata, zwyczaje i prawa przyrody, przeżywają przygody i świetnie się przy tym bawią.

i

Mali Odkrywcy

i

Marta Mówi

i

Przyjazna suczka o imieniu Marta pewnego dnia zjada zupę literkową, dzięki której zaczyna mówić. Okazuje się, że jest niezwykle gadatliwa i cechuje ją ogromna ciekawość świata.

Pozycja koncentruje się na zagadnieniach mowy, co z pewnością nadaje jej walory edukacyjne. W każdym odcinku prezentowane jest przewodnie słowo-klucz oraz 20 dodatkowych. Dzieci przed telewizorami poznając nowe trudne wyrazy oraz ich znaczenia, przygotowują się do nauki czytania.

i

Marta Mówi

i

Mądre bajki dla dzieci na Mini Mini

Dzielny Lew Eryk

i

Tytułowy Eryk ma życie podobne do życia każdego przedszkolaka. Mimo, że jest lwem (czyli królem zwierząt) i teoretycznie powinien być zawsze dzielny, czasami zdarzy mu się czegoś bać.

Bardzo szybko jednak okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy. Dzielny Eryk pokazuje dzieciom jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, być samodzielnym, dzielić się z innymi czy radzić sobie z różnego rodzaju emocjami.

i

Lew Eryk

i

Kot Prot

i

To magiczny zwierzak, który jest bardzo mądry i zawsze pełen pomysłów na ekscytującą wyprawę. Posiada czarodziejski pojazd o nazwie kotoprotomobil, który potrafi zmienić się w każdy środek transportu potrzebny do pełnej niesamowitych przygód wyprawy.

Wraz z Kotem Protem i jego wiernymi kompanami (Jasiem i Hanią) najmłodsi przeżywają mnóstwo ciekawych przygód. Serial uczy ich też dbałości o środowisko, tolerancji, rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty w nietuzinkowy sposób.

i

Kot Prot

i

Jak Ci się spodobały moje propozycje? Znałaś te bajki, wiedziałaś, że charakteryzuje je większe przesłanie niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać? Twoja pociecha ogląda mądre bajki dla dzieci na Mini Mini + czy preferujesz inny kanał? Daj znać w komentarzu poniżej 🙂

i


Przeczytaj jeszcze: Najlepsze bajki dla dzieci na Netflixie


Mama z synkiem

Zdjęcie: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.