Mama z synkiem
Dziecięcy Świat

Mądre bajki dla dzieci na MiniMini+

W związku z tym, że być może i Ty – jak zdecydowana większość polskich rodziców – spędzisz nadchodzące dwa tygodnie ze swoimi dziećmi w domu, chciałabym Ci podsunąć kolejną propozycję bajek dla nich. Tym razem (po najlepszych bajkach na Netflixie) na tapetę wzięłam mądre i edukacyjne pozycje emitowane na kanale MiniMini+ (ale możesz je też znaleźć w internecie, np. w serwisie YouTube).

i

Myszka w Paski

i

Myszka w Paski to bohaterka bajki dla dzieci, która uczy dobrych manier, zasad higieny oraz bezpieczeństwa.

Oprócz tego, podpowiada jak rozmawiać, dbać o porządek, kiedy używać numerów alarmowych i jak zachowywać się w wielu życiowych sytuacjach. Myszka sprawdza również, czy dzieci zapamiętały jej rady – przy pomocy zagadek na końcu każdego odcinka.

i

Myszka w Paski

i

Bing

i

To bajka o wesołym króliku o imieniu Bing, który bardzo lubi uczyć się różnych rzeczy i wiele z nich robi po raz pierwszy w życiu.

Każdy odcinek rozpoczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą musi sobie poradzić. Mimo szczerych chęci, nie zawsze mu się to udaje. Jednak nawet, jeśli popełnia błędy albo brakuje mu doświadczenia w danej kwestii, zawsze ostatecznie wyciąga wnioski i uczy się czegoś nowego.

i

Bing

i

Little People: Mali Odkrywcy

i

Mali Odkrywcy to pięcioro kilkulatków, którzy się ze sobą bawią, bardzo przyjaźnią i wzajemnie sobie pomagają.

Bajka w przystępny sposób pozwala małym widzom poznawać otaczający świat oraz takie wartości jak przyjaźń, uczciwość i współpraca. W każdym odcinku bohaterowie pokazują, że choć każdy z nich jest inny to wciąż wszyscy tworzą grupę przyjaciół. Odkrywają także tajemnice świata, zwyczaje i prawa przyrody, przeżywają przygody i świetnie się przy tym bawią.

i

Mali Odkrywcy

i

Marta Mówi

i

Przyjazna suczka o imieniu Marta pewnego dnia zjada zupę literkową, dzięki której zaczyna mówić. Okazuje się, że jest niezwykle gadatliwa i cechuje ją ogromna ciekawość świata.

Pozycja koncentruje się na zagadnieniach mowy, co z pewnością nadaje jej walory edukacyjne. W każdym odcinku prezentowane jest przewodnie słowo-klucz oraz 20 dodatkowych. Dzieci przed telewizorami poznając nowe trudne wyrazy oraz ich znaczenia, przygotowują się do nauki czytania.

i

Marta Mówi

i

Dzielny Lew Eryk

i

Tytułowy Eryk ma życie podobne do życia każdego przedszkolaka. Mimo, że jest lwem (czyli królem zwierząt) i teoretycznie powinien być zawsze dzielny, czasami zdarzy mu się czegoś bać.

Bardzo szybko jednak okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy. Dzielny Eryk pokazuje dzieciom jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, być samodzielnym, dzielić się z innymi czy radzić sobie z różnego rodzaju emocjami.

i

Lew Eryk

i

Kot Prot

i

To magiczny zwierzak, który jest bardzo mądry i zawsze pełen pomysłów na ekscytującą wyprawę. Posiada czarodziejski pojazd o nazwie kotoprotomobil, który potrafi zmienić się w każdy środek transportu potrzebny do pełnej niesamowitych przygód wyprawy.

Wraz z Kotem Protem i jego wiernymi kompanami (Jasiem i Hanią) najmłodsi przeżywają mnóstwo ciekawych przygód. Serial uczy ich też dbałości o środowisko, tolerancji, rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty w nietuzinkowy sposób.

i

Kot Prot

i

Jak Ci się spodobały moje propozycje? Znałaś te bajki, wiedziałaś, że charakteryzuje je większe przesłanie niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać? Twoje dziecko ogląda bajki na MiniMini+ czy preferujesz inny kanał? Daj znać w komentarzu poniżej 🙂

i


Przeczytaj jeszcze: Najlepsze bajki dla dzieci na Netflixie


Mama z synkiem

Zdjęcie: More for Family Fotografia


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:

 

  • zostawisz pod nim komentarz,
  • polubisz mój fanpage na Facebooku,
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie.