fbpx
Podróże

Co zabrać na ferie zimowe z dzieckiem?

Lada moment czeka nas pierwszy wyjazd na ferie we trójkę. Pewnie i Tobie nie raz zdarzyło się zapomnieć zabrać w tego typu podróż jakiejś istotnej rzeczy. Żeby jednak takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej przygotowałam dla Ciebie standardową listę rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce spakowanej na ferie zimowe z dzieckiem.

My udajemy się na tydzień do Osady Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza. Zainteresowała nas ich oferta zorganizowanego wypoczynku i… już się nie mogę doczekać! Odetchniemy od codzienności, zmienimy szare otoczenie na piękne krajobrazy, poczujemy wokół przestrzeń i mróz szczypiący w policzki. Na nowo zachwycimy się światem i sobą nawzajem. A Aleks będzie miał wreszcie oboje rodziców dla siebie – wypoczętych, niezabieganych, rozluźnionych… 🙂

Jutro wychodzę z pracy wcześniej, Aleksa przejmują dziadkowie, a ja będę miała kilka godzin na spakowanie całej naszej małej rodzinki na wyjazd 🙂

 

Checklista
 i
Dokumenty i ubezpieczenie

 

 

Same najważniejsze rzeczy, bez których ani rusz. Dodatkowo, warto wyposażyć się w ubezpieczenie turystyczne wraz z ratownictwem narciarskim (sugestia czytelnika).

 

Ubrania na każdą pogodę

 

 

Dobrze by było mieć dla dziecka okrycie wierzchnie na zmianę – czyli w naszym przypadku i kombinezon i kurtkę ze spodniami narciarskimi. Podobnie sprawa się ma w przypadku butów.

 

Apteczka w razie nagłych wypadków

 

 

Apteczka to bardzo ważna rzecz. Żeby po nocy nie jeździć po aptekach, warto mieć ze sobą chociaż tę „podstawę”.

 

Rzeczy przydatne w samochodzie

 

 

W zależności od tego, w jak długą podróż się udajecie ta lista może być dłuższa lub krótsza 🙂 Na pewno przydadzą się zabawki, bajki i przekąski na drogę (pamiętaj, że dziecko nie powinno jeść ani pić w trakcie jazdy, ale jedynie podczas postojów!).

 

Pozostałe inspiracje

 

 

Przydatne też mogą być: czajnik, chusteczki do dezynfekcji sprzętów w toalecie, żel do dezynfekcji rąk, podróżny fotelik do karmienia, grzałka do suszenia butów i rękawic, okulary przeciwsłoneczne dla rodziców i dziecka, krem lub sztyft z filtrem UV, mata antypoślizgowa do brodzika lub wanny, buty dla dziecka do chodzenia po hotelu, szczotka plus płyn do mycia dziecięcych naczyń, mata do zabawy, kosmetyki dziecięce (propozycje czytelnika).

Czy moja lista będzie dla Ciebie przydatna podczas pakowania się? A może coś jeszcze może się przydać podczas wyjazdu na ferie zimowe? Koniecznie daj znać w komentarzu – każda sugestia będzie mile widziana, a wpis o nią uzupełniony 🙂

 


Może zainteresuje Cię również wpis z relacją z tego pobytu:
Osada Śnieżka. Miejsce, w którym czas płynie wolniej.


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:
  • zostawisz pod nim komentarz
  • polubisz mój fanpage na Facebooku, tak, żeby być na bieżąco z nowościami
  • zaobserwujesz mój profil na Instagramie