fbpx
Ciąża,  Styl życia

19 tydzień ciąży, prawie półmetek

WYPRAWKA

Jeśli chodzi o ciuszki, to choć większość już tak naprawdę mamy, wciąż dokupuję coś nowego. Muszę się Wam pochwalić moimi dwiema szufladami pełnymi skarbów 🙂 !

IMAG1456
IMAG1453

Jestem mistrzynią wyszukiwania promocji, mam ogromną satysfakcję, jeśli kupię coś „lepszego” w bardzo korzystnej cenie. Dziś natrafiłam na stronę sklepu Smyk i kupiłam piękny kombinezon zimowy, który widzieliśmy już z K. w sklepie stacjonarnym, ale ostatecznie go nie wzięliśmy. Okazyjnie kupiłam też kilka dodatków jak czapeczki, szalik, rękawiczki, skarpetki, rajstopki, kaftanik itp. Cena całości zamknęła się w 100 zł. Ot, jak ja to mówię „wyprzedaż wyprzedaży”. 🙂

cool-club-kombinezon

Kombinezon zimowy dziecięcy jednoczęściowy, Cool Club, cena: 42,30 zł (przecena z 119,90 zł)

 

WÓZEK

Zdecydowaliśmy się na wózek Maxi Cosi Mura 4. Na wstępie powiem szczerze i bez bicia, że od razu byłam zdecydowana na nowy, zgodziłam się oglądać używki tylko dlatego, żeby uciąć przyszłe zarzuty, że nie porównaliśmy nawet cen. Obejrzeliśmy w sumie 4 wózki używane i z każdym coś było nie tak. A to różowy, a to niekompletny zestaw (nosidełko zostało sprzedane osobno), a to mocno zniszczony. Zrezygnowana, byłam gotowa odpuścić sobie oglądanie ostatniego, ale ustaliliśmy, że skoro już się umówiliśmy, to pojedźmy. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Wózek 3w1 w przepięknym (choć zdjęcia tego piękna nie oddają) kolorze Adriatic Blue – błękitna nitka z wplecioną nitką bordo – daleko mu to koloru smerfowego 🙂 W zestawie było jeszcze nosidełko/fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix, śpiworek Maxi Cosi, pokrowiec na fotelik, parasolka, folie przeciwdeszczowe, moskitiera i pompka. Całość w idealnym stanie, za 1/3 ceny nowego. I cały mój misterny plan zamówienia nówki-cewki legł w gruzach. Wózek jest nasz.

IMAG1337 (1)

 

WARSZTATY

W czwartek, 5.02 wybraliśmy się z K. na warsztaty dla kobiet w ciąży Świadoma Mama, które zostały przeprowadzone w hotelu Novotel Poznań Centrum. Panel dla kobiet w ciąży oraz przyszłych tatusiów „Radość z ciąży” został rozpoczęty od zajęć praktycznych – pokazu wiązania chust oraz wskazówki dotyczące karmienia (Alma Matter). Mój mąż nie mógł przeżyć surowego mówienia o laktacji i radzenia sobie ze zmacerowanymi brodawkami, ale dzielnie wytrzymał 😉 Następnie przeprowadzono rozmowę z neonatolog Moniką Sierzputowską-Pieczarą ze szpitala na Polnej w Poznaniu. Powiedziała o tym jak wyglądają pierwsze minuty życia dziecka po urodzeniu, jakie szczepienia wykonuje się w pierwszych dniach życia, jak długo po porodzie (siłami natury oraz cesarskim cięciu) pozostaje się w szpitalu oraz jak wygląda opieka nad dzieckiem na oddziale neonatologicznym.

10446630_763443430375522_8745429454166547980_n

Tutaj dodam, że ta rozmowa zainteresowała mnie najbardziej, ponieważ najprawdopodobniej zdecyduję się na poród w tym właśnie szpitalu. Była przeprowadzona konkretnie i rzeczowo, a pani Monika odpowiadała wyczerpująco na wszystkie pytania.

10384606_763443013708897_172908200703848924_n

 

Pozostałe wykłady dotyczyły przygotowania do odejścia na urlop macierzyński (Family Manager), wyświetlony został film Polskiego Banku Komórek Macierzystych, oraz omówiono ból pleców w ciąży oraz jego przyczyny (Articulatio). W czasie przerwy zapozowaliśmy z K. do zdjęcia brzuszkowego (Dobre Ujęcie) – czekamy na efekty. 🙂 Każdy z uczestników otrzymał próbki i gadżety – wrzucam zdjęcie poniżej.

IMAG1461

 

SZKOŁA RODZENIA

Zapisaliśmy się z K. na zajęcia Szkoły Rodzenia Alma Matter. Szkoła ma podpisany kontrakt z NFZ, w ramach którego mam do rozdysponowania nieodpłatnie 30 usług. 6 z nich to zajęcia SR, resztę mogę wykorzystać na gimnastykę lub masaż – od 21 tygodnia wypada to raz w tygodniu, od 32 tygodnia ciąży – 2 x. Zaczynamy 3.03 i jestem dobrej myśli, ba, nie mogę się już doczekać!

Na koniec dodam, że nasz maluch kopie jak najęty. Więc żadne detektory tętna płodu już mi nie są potrzebne. 😉